O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

15-12-2022

Autor: Świat Rolnika

KPO dla rolnictwa. Sachajko: W tych środkach nie ma nic złego

KPO dla rolnictwa

Poseł Jarosław Sachajko podczas debaty Instytutu Gospodarki Rolnej odniósł się do kwestii pieniędzy płynących z KPO dla rolnictwa. 

Zdaniem posła Kukiz’15 te pieniądze jako pożyczka są dużo tańsze niż inne środki finansowe, które możemy pozyskać z rynków. Jak zauważył Sachajko nie należy dyskutować o samych środkach, a lepiej skupić się na rozsądnym ich zagospodarowaniu. Według niego w części poświęconej rolnictwu nie ma żadnych zagrożeń, a jest wiele rzeczy, które mogą przynieść rolnikom dodatkowy dochód. 

Sachajko: Środki z KPO dla rolnictwa należy rozsądnie wydać

Jarosław Sachajko podczas dyskusji w debacie zorganizowanej przez Instytut Gospodarki Rolnej podkreślił, że pieniądze pochodzące z KPO należy pozyskać oraz wydać je rozsądnie na rozwój i inwestycje.

“Skoro możemy te pieniądze tanio pożyczyć, bo rzeczywiście ta pożyczka jest dużo tańsza niż ta, którą możemy w tej chwili pozyskać na rynkach, to powinniśmy z tego skorzystać. Jeżeli się inne państwa będą rozwijały, a my będziemy, chociażby nawet stali w miejscu – chociaż się będziemy cofali – i jeżeli nie będziemy inwestowali, to oznacza po prostu biedę. Pamiętamy tę biedę, która była w latach 80 i ja bym nie chciał, żeby ta bieda dalej w Polsce była. Trzeba się rozwijać, ważne jest, żebyśmy tych pieniędzy nie przejadali, tylko żeby te pieniądze były inwestowane na rozwój i inwestycje. Tak, żeby w Polsce żyło się godnie, bo już wypchnęliśmy z Polski dwa miliony ludzi, którzy właśnie za chlebem wyjechali z naszego kraju. Naprawdę przestańmy się przepychać co do tych pieniędzy, tylko patrzmy na ręce, jak one są wydawane” – podkreślił poseł Kukiz’15.

Zobacz także: Debata IGR: Jak przeprowadzić restrukturyzację gospodarstwa rolnego?

Wyjaśnił on również, że w pieniądzach płynących z KPO nie ma nic złego, a jest natomiast wiele możliwości, aby polska wieś i rolnicy uzyskali dzięki temu dodatkowe dochody.

“Osobiście całego KPO nie znam, ale wiem, co znajduje się w tej części dla rolnictwa, bo tym się interesuje oraz przy tym byłem. Tam naprawdę nie ma nic, co by nam zrobiło krzywdę, a jest bardzo dużo rzeczy między innymi OZE właśnie w rolnictwie. Powinno ono być jedną z nóg dochodów rolników i wsi. Dlatego nie siebie nawzajem, bo te pieniądze są bardzo tanie i skorzystajmy z nich w rolnictwie, ponieważ są one dobrze zagospodarowane” – powiedział Jarosław Sachajko.

KPO dla rolnictwafot.Pixabay

swiatrolnika.info 2023