O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

31-08-2022

Autor: Mateusz Chrząszcz

KOWR: Ostatni dzień na wniosek o wsparcie żywności wysokiej jakości

KOWR

KOWR przypomina, że do 1 września 2022 r. trwa nabór wniosków na wspierane grup producentów realizujących inicjatywy informacyjne i promocyjne na rynku.

Chodzi o nabór wniosków w poddziałaniu „Wsparcie działań informacyjnych i promocyjnych na rynku wewnętrznym dla certyfikowanych produktów żywnościowych wysokiej jakości”. Maksymalna wysokość kosztów kwalifikowalnych wynosi 2,5 mln zł, z tego KOWR refunduje do 70 proc. tych kosztów.

KOWR przypomina o złożeniu wniosków

"Działania, które mogą być wspierane, to reklama w mediach – w szczególności w telewizji, radiu lub prasie, promocja w punktach sprzedaży, przygotowanie stoisk, przygotowanie materiałów reklamowych, udział w pokazach, wystawach lub targach z możliwością refundacji kosztów podróży, wyżywienia, zakwaterowania, organizacja szkoleń, konferencji, pokazów, przygotowanie lub administrowanie stroną internetową, najem powierzchni reklamowej, publikacja broszur, ulotek, plakatów, zaproszeń lub innych materiałów reklamowych" – przekazał wiceszef KOWR Marcin Wroński.

O pomoc mogą ubiegać się grupy producentów funkcjonujące na podstawie ustawy o grupach producentów rolnych i ich związkach, działające jako spółki kapitałowe, spółdzielnie, zrzeszenia czy stowarzyszenia. O wsparcie mogą się też grupy producentów skupiające uczestników systemów jakości. Jedynym podmiotem uprawnionym do samodzielnego ubiegania się o środki wsparcia są spółdzielnie.

KOWR

Czytaj również: ARiMR: Dofinansowanie rozwoju usług rolniczych do 21 października

PAP/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023