O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

05-10-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Kowalczyk: Regulacje dotyczące cen prądu dla samorządów w tym tygodniu

Kowalczyk

W tym tygodniu powinny zostać przedstawione regulacje dotyczące cen energii elektrycznej dla samorządów – poinformował Henryk Kowalczyk.

Wicepremier i minister rolnictwa podkreślił, że rozwiązania mają na celu, aby “ceny prądu wzrosły nie w sposób wielokrotny a o akceptowalny poziom”. Powiedział też, że obecnie nie ma szans, aby spadły ceny żywności, dopóki trwa wojna w Ukrainie. Jak dodał, obecnie najmniej powinny rosnąć ceny produktów zbożowych.

Wicepremier: W tym tygodniu przedstawimy regulacje

"Myślę, że o zamrożeniu raczej nie może być mowy, a o jakiejś regulacji, opanowaniu cen tak. Myślę, że w tym tygodniu pan premier i ministrowie odpowiedzialni za energetykę ogłoszą pewne rozwiązania" - powiedział Kowalczyk na antenie radia Zet zapytany o, to kiedy rząd zamrozi ceny prądu, tak aby samorządowcy nie wyłączali latarń w nocy.

"Nie chciałbym uprzedzać tutaj tych rozwiązań, które jeszcze są dopracowane przez ostatnie kilka dni, ale myślę, że to będą te rozwiązania, które absolutnie już uspokoją samorządy i też wszystkich Polaków" - dodał.

Jak powiedział Kowalczyk, chodzi o to, żeby ceny prądu wzrosły nie w sposób wielokrotny a o akceptowalny poziom.

Kowalczyk

Kowalczyk: Zimą węgla nie zabraknie

Wicepremier powiedział też, że obecnie nie ma szans, aby spadły ceny żywności, dopóki trwa wojna w Ukrainie. Jak dodał, obecnie najmniej powinny rosnąć ceny produktów zbożowych.

"Myślę że najmniej już powinny rosnąć ceny przetworów przede wszystkim zbożowych; dlatego, że ta podwyżka została niemalże skonsumowana, teraz tylko obawiamy się, żeby nie było wzrostu cen energii przy zakładach przetwórczych typu piekarnia. Jeśli uda się nad tym zapanować, uregulować, to te ceny już nie powinny dużo rosnąć" - stwierdził Kowalczyk.

Szef MRiRW poinformował ponadto, że zimą nie zabraknie węgla, ale wyzwaniem jest logistyka i transport na terenie kraju.

Czytaj też: Moskwa: Opłaty za prąd będą zamrożone do zużycia 2000 kWh

PAP/fot.gov/Pixabay

swiatrolnika.info 2023