Talk icon

Informacje

04-09-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Kowalczyk: Polskie rolnictwo daje poczucie bezpieczeństwa żywnościowego

Kowalczyk

Henryk Kowalczyk podczas otwarcia 31. Krajowej Wystawy Rolniczej w Częstochowie podkreślił, jak ważną dziedziną gospodarki jest polskie rolnictwo.

Polskie rolnictwo jest bardzo ważną dziedziną gospodarki, nie tylko mierzoną wartościami ekonomicznymi, ale także dlatego, że daje ogromne poczucie bezpieczeństwa żywnościowego – powiedział wicepremier i minister rolnictwa. W dwudniowej 31. Krajowej Wystawie Rolniczej biorą udział wystawcy z całej Polski, odbywają się także koncerty zespołów folklorystycznych, targi sztuki ludowej, prezentacje instytutów naukowych i degustacje potraw regionalnych.

Kowalczyk: Bezpieczeństwo żywnościowe to zasługa polskich rolników

„Polskie rolnictwo jest bardzo ważną dziedziną gospodarki, nie tylko mierzoną wartościami ekonomicznymi, ale także dlatego, że daje ogromne poczucie bezpieczeństwa żywnościowego. Jak czasami mówi się o bezpieczeństwie militarnym, tak ważnym w obecnej dobie wojny na Ukrainie, o bezpieczeństwie energetycznym, to również w tym roku szczególnie podkreślone jest bezpieczeństwo żywnościowe. A to bezpieczeństwo żywnościowe zapewniają polscy rolnicy. Więc to nie jest zwykła praca, to jest też misja wyżywienia polskiego narodu i narodów ościennych” – powiedział Kowalczyk.

Kowalczyk

W Częstochowie trwają imprezy towarzyszące dożynkom

Wicepremier brał udział w otwarciu 31. Krajowej Wystawy Rolniczej w Częstochowie. Powiedział, że wystawa pokazuje osiągnięcia rolnictwa polskiego i wyraził nadzieję, że będzie ona inspiracją dla rolników do dalszej pracy.

„Rolnictwo jest dziedziną gospodarki przeżywającą różne trudności, a w obecnych czasach tych trudności nie brakuje. Wszyscy rozumiemy, jaki jest kontekst tej sytuacji, wojna na Ukrainie wywołuje różne niepokoje, ale mam nadzieję, że mimo tych niepokojów polscy rolnicy dbają o bezpieczeństwo żywnościowe. Myślę, że całe społeczeństwo jest wam ogromnie wdzięczne za ten trud” – powiedział Kowalczyk.

W Częstochowie trwają imprezy towarzyszące dożynkom. W dwudniowej 31. Krajowej Wystawie Rolniczej biorą udział wystawcy z całej Polski, odbywają się także koncerty zespołów folklorystycznych, targi sztuki ludowej, prezentacje instytutów naukowych i degustacje potraw regionalnych.

Czytaj też: Kowalczyk: Uruchamiamy 25 mld euro dla polskich rolników

PAP/fot.Twitter

swiatrolnika.info 2023