Talk icon

Informacje

16-08-2022

Autor: Jacek Podgórski

Kosiniak-Kamysz: Na początku września dożynki PSL w Gdowie

kosiniak-kamysz

11. września w Gdowie odbędą się pierwsze ogólnopolskie dożynki Polskiego Stronnictwa Ludowego – poinformował szef ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz. 

"Pokazujemy, że stoimy na straży tradycji, tożsamości, kultury ludowej i wdzięczności za plony" – dodał. Kosiniak-Kamysz podkreślił w rozmowie z PAP, że sierpień i wrzesień to okres dożynkowy. Dodał, że politycy PSL – Koalicji Polskiej bardzo licznie uczestniczą w takich wydarzeniach.

Kosiniak-Kamysz: Przed nami dożynki PSL

"Sami organizujemy bardzo duże wydarzenie, pierwszy raz w historii 11 września w Gdowie odbędą się ogólnopolskie dożynki PSL" – przekazał lider ludowców. "Rok temu zaczęło to województwo mazowieckie. Dożynki PSL-u na Mazowszu będą już 21 sierpnia w Warce, na które serdecznie zapraszam, a dożynki ogólnopolskie w Małopolsce, w Gdowie 11 września" – dodał.

"Będzie to bardzo duże wydarzenie, reprezentacje z całego kraju, korowód dożynkowy, konkurs wieńców dożynkowych, grupy folklorystyczne. To jest pokazanie, że stoimy na straży tradycji, tożsamości, kultury ludowej, wiejskiej i wdzięczności za plony" – zaznaczył Kosiniak-Kamysz.

kosiniak-kamysz

PSL: to trudny czas dla rolników

Zwrócił uwagę, że ten rok jest bardzo trudny dla polskich gospodarzy. "Z uwagi na bardzo wysokie ceny nawozów, złą sytuację rolnictwa, ryzyko zalewem zboża z Ukrainy, ze względu też na informacje na przykład o tym, że do biopaliw nie będzie już potrzebny w takiej ilości polski rzepak, czy polska kukurydza, tylko rządzący chcą kupować węglowodory zza granicy. To jest kompletny zamach na polskie rolnictwo" – ocenił szef PSL.

Czytaj także: Władysław Kosiniak–Kamysz: Należy uwolnić wiatraki i biogazownie

PAP/fot. pixabay

swiatrolnika.info 2022