O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

16-10-2021

Autor: Emilia Gromczak

Korvetto – świetny środek na chwasty w rzepaku ozimym

Korvetto środek na chwasty

Korvetto jest nowoczesnym środkiem chwastobójczym od firmy Corteva. Doskonale zwalcza roczne i wieloletnie chwasty dwuliścienne w rzepaku ozimym wiosną, a także bodziszki, mak polny, chaber bławatka i przytulie czepną. Środek ten jest sprzedawany w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej. Stosuje się go nalistnie. Pierwszym objawem działania herbicydu jest zahamowanie wzrostu, następnie chwasty ulegają deformacji, powstają chlorozy prowadzące do nekroz i zamierania.

Środek zwalczający chwasty w rzepaku ozimymkorvetto przytulia czepna

Korvetto to herbicyd od firmy Corteva. Jest to środek przeznaczony do stosowania przez użytkowników profesjonalnych. Doskonale sprawdzi się w zwalczaniu rocznych i wieloletnich chwastów dwuliściennych w rzepaku ozimym wiosną. Dzięki użyciu możemy skutecznie pozbyć się bodziszków, przytulii czepnej, maków, chwastów rumianowatych, chabra bławatka oraz ostrożnia polnego w okresie wiosennym.

Korvetto zawiera dwie substancje czynne. Są to: chlopyralid (związek z grupy pochodnych kwasów pirydynokarboksylowych) - 120 g/l (12,21%) oraz halauksyfen metylu (związek z grupy pochodnych kwasów arylopikolinowych) – 5 g/l (0,51%). Jest elastyczny w stosowaniu i skuteczny nawet w niższych temperaturach. Są to jedne z głównych zalet tego środka.

Jeśli chodzi o stosowanie, to należy to robić nalistnie. Środek pobierany jest poprzez liście chwastów, a następnie szybko przemieszczany w roślinie. Jego pierwszym objawem działania jest zahamowanie wzrostu, następnie chwasty ulegają deformacji, powstają chlorozy prowadzące do nekroz i zamierania.

Jak stosować Korvetto?

Środek należy stosować wiosną, po ruszeniu wegetacji, od początku fazy wydłużania pędu głównego do fazy pąków kwiatowych zamkniętych w liściach rzepaku. Maksymalna oraz zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania to 1,0 l/ha. Należy zastosować wodę w ilości 100-300 l/ha. Niższe dawki wody zaleca się stosować tylko w przypadku otwartych międzyrzędzi, przy łatwym dostępie do chwastów, gdy chwasty znajdują się we wcześniejszych stadiach rozwojowych. W późniejszych stadiach rozwojowych rzepaku, gdy międzyrzędzia zakrywają się, oraz na chwasty w późniejszych stadiach rozwojowych trzeba zastosować od 200 do 300 l wody na hektar.

Przeczytaj również: Zasady integrowanego nawadniania upraw na wszystkich etapach

corteva.pl/fot.pixabay.com/pl.wikipedia.org

swiatrolnika.info 2023