Talk icon

Informacje

02-12-2020

Autor: Adam Szewczyk

Kombajn rolniczy rozjechał pieszego! Kierowca był pijany!

Kombajn rolniczy

W Borowie przy skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej i Ślężnej doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym zginął pieszy. Kombajn rolniczy kierowany przez pijanego mężczyznę, śmiertelnie potrącił pieszego. Podczas  posiedzenia sąd zdecydował o tymczasowym areszcie dla sprawcy. Sprawca wypadku miał 1,41 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kombajn zabił przechodnia

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia ustalili, że 45-letni mężczyzna poruszał się kombajnem rolniczym ul. Wrocławską, podczas wykonywania manewru skrętu najechał na pieszego.kombajn zabil pieszego

W wyniku odniesionych obrażeń 55 letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. W tym czasie kierujący kombajnem oddalił się z miejsca zdarzenia, jednak w wyniku podjętych czynności został zatrzymany. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości, który potwierdził zawartość 1. 41 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Na miejscu wypadku policjanci wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora. Zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków, co pomogło dokładnie ustalić okoliczności tego zdarzenia. Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Strzelinie, gdzie zostały mu przedstawione stosowne zarzuty.

Sąd po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym tymczasowo aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy.

Czytaj także: Gorączka Q – Co to takiego i co musisz wiedzieć jako rolnik?

Policja/jac/fot. policja

 

swiatrolnika.info 2023