Talk icon

Informacje

26-07-2022

Autor: Jacek Podgórski

Kombajn wyrwał rolnikowi rękę. Majstrował we włączonej maszynie

kombajn

Kolejny raz kombajn w połączeniu z nieodpowiedzialnym zachowaniem dały efekt w postaci utraty kończyny. Wypadek miał miejsce na Lubelszczyźnie. 

40-latek z gminy Rejowiec Fabryczny (woj. lubelskie) stracił rękę podczas koszenia pola kombajnem. Mężczyzna był trzeźwy, został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł operację.

Kombajn wyrwał rękę rolnikowi

Jak przekazała we wtorek oficer prasowy komisarz Ewa Czyż z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie, do wypadku doszło w poniedziałek wieczorem.

"Na polu uprawnym podczas koszenia zboża operator kombajnu zbożowego uległ wypadkowi. Najprawdopodobniej nie wyłączył urządzenia i mógł wtedy podnieść osłonę, gdzie znajdowały się pasy napędowe. Pochylił się do wnętrza maszyny, a to spowodowało wciągnięcie ręki" – powiedziała Czyż.

Mężczyzna był trzeźwy. Został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł operację. Podobnych wypadków z udziałem kombajnów jest niestety naprawdę wiele. 

"Na ten moment nie posiadamy informacji o jego stanie zdrowia" – dodała.

Policja wyjaśnia okoliczności wypadku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krasnymstawie, w sprawie zostaną przesłuchani też świadkowie.

"Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w obchodzeniu się ze sprzętem rolniczym i zanim cokolwiek zrobimy upewnijmy się, czy urządzenie jest bezpieczne i odłączone od napędu. Niestety często się zdarza, że rutyna, pośpiech i zmęczenie powodują to, że tracimy rozsądek" – podsumowała Czyż. Ważna podczas żniw jest także wiedza, jak kombajn wpisuje się w przypisy ruchu drogowego. 

kombajn

Czytaj także: Dramat Rosjan! Nie mogą ukraść rolnikom zboża, bo wcześniej ukradli kombajny

PAP/fot. pixabay

swiatrolnika.info 2023