Talk icon

Informacje

22-09-2020

Autor: Adam Szewczyk

Kombajn niemal urwał rolnikowi rękę! Uważajcie przy pracy z kukurydzą!

Kombajn

Do nieszczęśliwego wypadku doszło z udziałem 32-latka, który kosił kombajnem kukurydzę. Kiedy w maszynie zapchały się elementy tnące, mężczyzna próbował naprawić awarię. Bębny tnące które nie zdążyły się jeszcze zatrzymać, poważnie raniły dłoń rolnika. 32-latek został przetransportowany do szpitala w Puławach. Kombajn niemal nie urwał mu dłoni.

Kombajn mógł go zabić

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło w poniedziałkowe przedpołudnie na terenie jednej z miejscowości znajdującej się w gminie Stężyca.kombajn kukurydza wypadek 2

Pokrzywdzony mężczyzna kosił kombajnem kukurydzę. W pewnym monecie maszyna została unieruchomiona gdyż zapchały się elementy tnące. Mężczyzna wyłączył kombajn i przystąpił do usuwania roślin uniemożliwiających pracę kombajnu. Jak się okazało bębny tnące które nie zdążyły się jeszcze zatrzymać poważnie raniły prawą dłoń rolnika. 32-latek został przetransportowany do szpitala w Puławach – czytamy w komunikacie policji.

Policja apeluje o ostrożność podczas obsługi maszyn i urządzeń rolniczych. Chwila nieuwagi, zmęczenie i nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wykonywania rutynowych i z pozoru prostych czynności może skończyć się tragicznie.

Czytaj także: Ograniczenie uboju rytualnego z vacatio legis 30 dni? Rząd ma błąd w Piątce dla zwierząt! A może to nie błąd?

Policja/fot. pixabay

 

swiatrolnika.info 2023