Talk icon

Informacje

22-08-2022

Autor: Emilia Gromczak

Kolejny protest rolników. Holendrzy zgromadzili się w Woudenberg

protest rolników

Kolejny protest rolników odbył się w czasie drugiego etapu wyściugu rowerowego Vuelta. Holendrzy sprzeciwiają się planom rządu.

Kilkuset rolników zgromadziło się w Woudenberg w Utrechcie na pokaz Agractie podczas drugiego etapu wyścigu rowerowego Vuelta. Traktory, pojazdy rolnicze i ciężarówki ustawiły się wzdłuż trasy w długiej linii z flagami. Akcja miała na celu zaprotestowanie przeciwko środkom azotowym, które chce podjąć rząd holenderski.

Protest rolników w Woudenberg

Ostatni protest rolników holenderskich odbył się w Woudenberg w Utrechcie. Setki rolników zgromadziło się na pokazie Agractie podczas drugiego etapu wyścigu rowerowego Vuelta. Rolnicy przeciwiają się planom rządowym, a dokładnie ustawie azotowej, która powstała w zeszłym roku i której celem jest zniszczenie wszystkich firm rolniczych w Holandii. Tour of Spain był transmitowany także w innych krajach, dlatego można było przeczytać rolnicze hasła w języku angielskim, takie jak „Save the farmer” i „SOS Dutch Farmers”. Ten ostatni tekst został również ułożony w belach siana, aby był widoczny z powietrza.

Z kolei ogrodnicy próbowali zablokować pole w pobliżu Gameren w Zaltbommel. Na drodze N322 po drugiej stronie drogi stała ciężarówka z napisem „Rutte daj 'gaz'...”. Rolnicy protestowali przeciwko wysokim cenom gazu.

protest rolników Holandia

Ważne przemówienie Ministra Hoekstera

Nie jest to jedyny protest rolników w Holandii. Rolnicy pochwalili lidera CDA i ministra Wopke Hoekstrę, który powiedział w piątek w AD, że jego partia nie musi już uważać za konieczne, aby cele redukcji azotu zostały osiągnięte już w 2030 r., co uzgodniono w umowie koalicyjnej.

„Wczoraj Wopke Hoekstra jako pierwszy wyszedł z szafy. Doprowadzenie go do tego punktu zajęło mu sporo czasu – powiedział brygadzista Agractie Bart Kemp.

Oświadczenia Hoekstra wywołały wzburzenie polityczne. Izba Reprezentantów powróci we wtorek do debaty na ten temat.

Sprawdź również: Protesty rolników: Policja strzelała do rolników w Holandii. NAGRANIE WIDEO

nieuweoogst.nl/twitter.com

swiatrolnika.info 2023