O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

18-07-2022

Autor: Karol Pepliński

Kolejne zbrodnie Rosjan. Zniszczona fabryka traktorów koło Charkowa

fabryka traktorów

Fabryka traktorów grupy DCH w obwodzie charkowskim, należącą do biznesmena Ołeksandra Jarosławskiego, została zniszczona przez rosyjskie wojska.

W ostatnich tygodniach opublikowano wiele doniesień o rosyjskich żołnierzach, którzy najpierw grabili prywatne domy na Ukrainie, a potem zaczęli kraść sprzęt rolniczy, zboże i materiały budowlane. Ze względu na użycie artylerii, rakiet i min na polach należy spodziewać się niebezpiecznych resztek amunicji i niewypałów. To utrudni pracę w terenie jeszcze długo po zakończeniu walk.

Fabryka traktorów zniszczona

Grupa DCH poinformowała, że pomimo iż charkowska fabryka traktorów została zniszczona przez rosyjskie wojska, pozostałe fabryki nadal prowadzą działalność.

„Pomimo całkowitego zniszczenia jednej z fabryk, centrum handlowo-rozrywkowego i dwóch obiektów infrastrukturalnych zlokalizowanych w obwodzie charkowskim, przedsiębiorstwa grupy nadal prowadzą działalność. DCH pozostaje jednym z największych ukraińskich podatników. W ciągu 6 miesięcy 2022 r. przedsiębiorstwa grupy wpłaciły do ​​budżetów wszystkich szczebli 1,182 mld UAH. DCH zatrudnia obecnie około 10 000 osób” – podała grupa DCH w oświadczeniu.

fabryka traktorów

Czytaj też: Rosjanie zniszczyli przedsiębiorstwo produkujące mrożone pieczywo

agronews.ua/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023