Talk icon

Informacje

30-08-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Kolejne dwa przypadki ASF wykryte przy granicy polsko-niemieckiej

ASF

Niedaleko granicy z Niemcami dwa dziki uzyskały pozytywny wynik testu na afrykański pomór świń (ASF). Niemieckie władze wezwały do wzmożonej czujności.

Przypadki u dzików stwierdzono w gminie Kołbaskowo w województwie zachodniopomorskim. Niemiecki minister wezwał do zachowania wzmożonej czujności. Podkreślił, że myśliwi są wzywani do coraz częstszego polowania na dzika i poszukiwania padłej zwierzyny. W związku z tym ponownie wprowadzona została premia za odstrzał w dotkniętym wirusem obszarze

ASF wykryty w województwie zachodniopomorskim

Dwa przypadki afrykańskiego pomoru świń (ASF) potwierdzono u dzików w gminie Kołbaskowo w województwie zachodniopomorskim. Oba przypadki miały miejsce niedaleko granicy Meklemburgii-Pomorza Przedniego i Brandenburgii. Dlatego niemiecki Minister Rolnictwa dr. Till Backhaus wzywa do wzmożonej czujności.

„Dobrze, że na wczesnym etapie postawiliśmy ogrodzenie ochronne wzdłuż granicy niemiecko-polskiej i tworzymy tzw. korytarz ochronny, budując drugie stałe ogrodzenie. Ta podwójna bariera tworzy dodatkowe bezpieczeństwo i jest ważnym środkiem zapobiegającym przedostawaniu się wirusa przez migrujące dziki i znacznie zmniejszającym ryzyko rozprzestrzeniania się w głąb kraju” – powiedział minister

ASF

„Ale ogrodzenia to tylko część środków przeciwko ASF. Kolejnym istotnym elementem budulcowym jest społeczność myśliwych. Myśliwi są wzywani do coraz częstszego polowania na dzika i poszukiwania padłej zwierzyny. W związku z tym ponownie wprowadzimy premię za odstrzał w dotkniętym wirusem obszarze” – wyjaśnił Backhaus.

Czytaj też: Walka z ASF trwa! Do kampanii przyłączają się kolejne organizacje

agrarheute.com/fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2023