Talk icon

Informacje

22-08-2022

Autor: Karol Pepliński

Kłusownik zatrzymany na gorącym uczynku. Grozi mu 5 lat więzienia

kłusownik

45-letni kłusownik został złapany na gorącym uczynku przez łomżyńskiego policjanta wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej.

Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku, kiedy zbierał połów na starorzeczu Narwi. Mundurowi zabezpieczyli sieć oraz ryby. Mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego usłyszał zarzut kłusownictwa, za który grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kłusownik złapany

Policyjny wodniak wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej, patrolował starorzecze Narwi. Chwilę po 7, w rejonie Bronowa, mundurowi zauważyli zaparkowany przy brzegu samochód. Siedzący za kierownicą mężczyzna był wyraźnie zdenerwowany. Szybko wyszło na jaw jaki był powód takiego zachowania. Był to kłusownik.

Tuż obok mężczyzny, na wodzie, rozstawiona była sieć rybacka oraz ponton. Mimo, że 45-latek twierdził, że te przedmioty nie należą do niego, to jednak nie umiał wytłumaczyć, skąd w bagażniku ma ryby oraz pompkę do pontonu. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca powiatu wysokomazowieckiego, który trafił do policyjnego aresztu. Zabezpieczyli również sieć o długości około 80 metrów oraz znajdujące się w niej ryby. Mężczyzna usłyszał zarzut kłusownictwa, za który grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

kłusownik

Czytaj też: Kłusownictwo ryb – jak łowić, aby nie narazić się na łamanie prawa?

lomza.policja.gov.pl/KMP Łomża

swiatrolnika.info 2022