O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

14-06-2022

Autor: Karol Pepliński

Kierowca przewoził nawozy. Nagle naczepa się zapaliła

nawozy

W miejscowości Stadnica zapaliły się nawozy, które przewoził jeden z kierowców. Kierowca pojazdu zjechał na przystanek autobusowy i próbował gasić pożar.

Działania przybyłych na miejsce strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym. Pozostały ładunek znajdujący się na naczepie został sprawdzony kamerą termowizyjną – podwyższonej temperatury nie stwierdzono.

Zapaliła się naczepa przewożąca nawozy

6 czerwca 2022 roku o godz. 14:13 dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Gołdapi otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu ciężarowego w miejscowości Stadnica, gm. Banie Mazurskie. Do działań niezwłocznie wysłano dwa zastępy strażaków z gołdapskiej komendy oraz OSP Banie Mazurskie i OSP Surminy. W trakcie dojazdu okazało się, że pali się naczepa, na której były przewożone nawozy, a ciągnik siodłowy został od niej odczepiony.

W momencie przybycia na miejsce z naczepy wydobywał się dym, a ogniem częściowo objęte były dwa wielkogabarytowe worki z nawozem. Nie stwierdzono osób poszkodowanych – kierowca pojazdu zjechał na przystanek autobusowy drogi wojewódzkiej nr 650, opuścił pojazd o własnych siłach i przy pomocy gaśnicy proszkowej podjął próbę gaszenia pożaru.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym. Pozostały ładunek znajdujący się na naczepie został sprawdzony kamerą termowizyjną – podwyższonej temperatury nie stwierdzono.

nawozy

Czytaj też: Znęcał się nad królikiem i złamał mu kręgosłup. Grozi mu do 10 lat

KP PSP w Gołdapi/fot. KP PSP w Gołdapi

swiatrolnika.info 2023