O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

24-01-2022

Autor: Emilia Gromczak

Kapusta pekińska jest coraz chętniej kupowana przez Polaków

Kapusta pekińska

Kapusta pekińska cieszy się sporą popularnością w Polsce. Obecny sezon pod względem sprzedaży jest o wiele lepszy od poprzedniego. 

Sprzedaż kapusty pekińskiej w Polsce jest wyższa niż przed rokiem. Sezon był do tej pory dość standardowy, chociaż oczekuje się, że ceny, już wyższe niż w poprzednim sezonie, będą nadal rosły. Jak mówi Cornelia Lewandowska, kierownik sprzedaży polskiego eksportera warzyw Green Best, popyt na produkt jest duży, a polscy rolnicy mają aż nadto produktów na eksport.

Kapusta pekińska coraz bardziej popularna

Kapusta pekińska, biała czy modra mają wiele właściwości prozdrowotnych. Kapusta jest bogatym źródłem witaminy C. 100 g kapusty pokrywa ponad połowę naszego dziennego zapotrzebowania na tę cenną witaminę. Oprócz witamin w kapuście znajdziemy sporo folianów, które wspomagają wiele procesów w naszym organizmie. 

Jeśli chodzi o słynną "pekinkę", to sezon na nią w Polsce wciąż trwa, a pod względem sprzedaży obecny sezon jest lepszy od poprzedniego. kapusta pekińska popyt

 „Sezon na kapustę pekińską jest w tym przypadku dość typowy. Popyt na produkt jest duży, a polscy rolnicy mają aż nadto produktów na eksport. Jak dotąd sezon był lepszy niż w zeszłym roku, ponieważ w zeszłym roku sprzedaliśmy mniej kapusty pekińskiej niż w obecnym sezonie” – mówi Cornelia Lewandowska, kierownik sprzedaży polskiego eksportera warzyw Green Best.

Główne rynki eksportowe 

Kapusta pekińska trafia zarówno na rynek polski, jak i do innych krajów. Green Best obecnie eksportuje głównie kapustę do Estonii. 

„Obecnie sprzedajemy głównie kapustę pekińską do Estonii i na polski rynek krajowy. Zauważyliśmy, że jest problem ze znalezieniem lodówek, ale mamy kilka firm, z którymi współpracujemy od lat i udało nam się zapewnić transport dla naszych klientów – opowiada specjalista.

„Spodziewamy się, że w nadchodzących tygodniach będziemy mogli sprzedawać jak najwięcej odmian kapusty pekińskiej. Ceny są zauważalnie wyższe niż w zeszłym roku, a sądząc po tym, co słychać na rynku, ceny będą nadal rosły – podsumowuje Cornelia Lewandowska.

Czytaj także: Kapusta 2020. Rozwiązania, które naprawdę się opłacają

east-fruit.com/fot.pixabay.com

swiatrolnika.info 2023