Talk icon

Informacje

21-06-2022

Autor: Emilia Gromczak

Kangur pod kołami samochodu. Nieżywe zwierzę znaleziono na poboczu

kangur

Kangur zginął potrącony przez samochód w Toskanii w środkowych Włoszech. Nieżywe zwierzę znaleziono na poboczu drogi.

Burmistrz miejscowości Laterina Pergine koło Arezzo-Simona Neri poinformowała w mediach społecznościowych, że rano otrzymała od jednej z mieszkanek wiadomość o tym, że przy jednej z dróg znalazła martwego kangura. Jak dodała, wszystko wskazuje na to, że zwierzę zostało w nocy potrącone przez samochód.

Kangur zginął pod kołami samochodu

O zdumiewającym zdarzeniu poinformowała burmistrz miejscowości Laterina Pergine koło Arezzo-Simona Neri. W mediach społecznościowych napisała, że rano otrzymała od jednej z mieszkanek wiadomość o tym, że przy jednej z dróg znalazła martwego kangura. Jak dodała, zwierzę zostało w nocy potrącone przez samochód.

Kangur zginął potrącony przez samochód w Toskanii w środkowych Włoszech. Nieżywe zwierzę znaleziono na poboczu drogi. Wcześniej znalazło schronienie w tamtych stronach, ale skąd się tam wzięło, pozostaje zagadką.

"Od jakiegoś czasu pojawiały się sygnały o obecności tego wyjątkowego zwierzęcia, ale nie w naszej gminie. Sądzę, że przybyło do nas po długiej wędrówce"  podkreśliła burmistrz.

Następnie wyznała, że jest "zaszokowana i zasmucona" tym, co się stało.

"To stworzenie znalazło się w środowisku obcym z morfologicznego i klimatycznego punktu widzenia; było całkowicie osamotnione, bez swojego stada, bez środków ochronnych odpowiednich do trzymania go w niewoli"  podkreśliła.

W toskańskiej miejscowości prowadzone jest postępowanie w celu wyjaśnienia okoliczności śmierci kangura.

kangur Włochy

Czytaj też: Kangur biega po kujawskich lasach. Leśnicy poszukują zbiega

fot.pixabay.com

swiatrolnika.info 2023