Talk icon

Informacje

24-11-2022

Autor: Polska Agencja Prasowa

Kaczyński znów zwraca się ku wsi? Zapowiedział specjalną konferencję

Kaczyński

Jarosław Kaczyński podczas spotkania w Tomaszowie Mazowieckim poinformował, że 11 grudnia odbędzie się konferencja poświęcona polskiej wsi. 

Podkreślił, że nad propozycjami, które będą na niej zaprezentowane, pracują obecnie m.in. unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski i poseł PiS Grzegorz Wojciechowski. Zadeklarował również, że Prawo i Sprawiedliwość dba i będzie dbać o polską wieś.

Prezes PiS z wizytą w Tomaszowie Mazowieckim

Podczas spotkania w Tomaszowie Mazowieckim prezesa PiS został zapytany m.in. o to, jak zatrzymać w Polsce młodych ludzi – także na wsi, by prowadzili gospodarstwa rolne.

Odpowiedział, że jeśli chodzi o wieś, to prosi, by zaczekać do 11 grudnia, bo tego dnia odbędzie się konferencja dotycząca wsi. Poinformował, że nad propozycjami, które będą na niej zaprezentowane, pracują obecnie m.in. unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski i poseł PiS Grzegorz Wojciechowski.

"I będzie tam nasza pierwsza propozycja, będzie taki sygnał, że pewne lęki, które istnieją na wsi, są całkowicie nieuzasadnione i jednocześnie są różne nowe rzeczy do zaproponowania" – zapowiedział Kaczyński. Zadeklarował, że PiS dba i będzie dbać o polską wieś.

Kaczyński

Prawo i Sprawiedliwość wspiera różne środowiska

Natomiast jeśli chodzi o młodych – mówił Kaczyński – PiS oferuje im możliwość awansu i "taki model życia, gdzie takie przyjemności, które dotarły do Polski masowo w ostatnich dziesięcioleciach, jak na przykład narkotyki, będą miały znacznie mniejsze znaczenie niż w tej chwili". Podkreślił, że nie twierdzi, iż większość młodych ludzi zażywa narkotyki.

 "Ale to jest dzisiaj problem, to samo dotyczy alkoholu" – dodał.

Kaczyński mówił ponadto, że będzie wzbogacana oferta w zakresie kultury i sportu, że PiS w tej chwili wspiera różne środowiska - "od kół gospodyń wiejskich począwszy, a skończywszy na różnego rodzaju stowarzyszeniach czy fundacjach ludzi, którzy kierują się inspiracjami patriotycznymi, religijnymi, inspiracjami związanymi z tzw. tradycją judymowską – czyli, krótko mówiąc, tym wszystkim, co przedtem nie znajdowało żadnego wsparcia, bo właściwie tylko lewicowa działalność znajdowała wsparcie".

Czytaj też: Jarosław Kaczyński o PiS: Jesteśmy partią wolności

PAP/fot.Twitter/Pixabay

swiatrolnika.info 2023