Talk icon

Informacje

24-10-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Kaczyński: Istnieje plan integracji państwowych firm skupujących zboże

Kaczyński

Istnieje plan integracji państwowych przedsiębiorstw skupujących zboże – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Zamościa. 

Dodał, że centrala powstałej w ten sposób firmy ma zostać umieszczona w Zamościu. Jak stwierdził, polska polityka rolna zmierza do tego, żeby z sukcesem podtrzymywać wysokie ceny skupu produktów rolnych. Zwrócił również uwagę, zę w Zamościu i okolicach jest najlepsza w Polsce ziemia

Prezes PiS spotkał się z mieszkańcami Zamościa

"W tej chwili jest taki plan, bo istnieje kilka przedsiębiorstw, które kupują zboże, mówię o tych państwowych przedsiębiorstwach, żeby to zintegrować i żeby umieścić centralę tej wielkiej firmy tu, w tym mieście, w Zamościu" – powiedział szef PiS.

Jak stwierdził Kaczyński, polska polityka rolna zmierza do tego, żeby z sukcesem podtrzymywać wysokie ceny skupu produktów rolnych.

"Na przykład, jeżeli w tej chwili cena zboża, mówię to na terenach rolniczych, jest przyzwoita, wynosi tysiąc kilkaset złotych, to w dużej mierze dzięki temu, że państwo, poprzez swoje firmy, interweniuje na rynku, nie wprost, tylko po prostu kupuje za takie ceny zboża, a wtedy ci inni kupcy muszą też się do tego dostosować, bo inaczej nikt im tego nie sprzeda" – powiedział Kaczyński.

Kaczyński

Kaczyński: W Zamościu jest najlepsza ziemia w Polsce

Prezes PiS zwrócił uwagę, że w Zamościu i okolicach jest najlepsza w Polsce ziemia, gdzie rolnictwo w dużej mierze kwitnie i można się utrzymać z roli, mając mniejszy areał niż w pozostałych regionach kraju.

"I dlatego tutaj musimy zrobić taką swojego rodzaju stolicę polskiego rolnictwa. Idziemy w tym kierunku" – podkreślił.

Czytaj też: Kowalczyk: Dzięki polskim rolnikom czujemy bezpieczeństwo żywnościowe

PAP/fot.Twitter/Pixabay

swiatrolnika.info 2023