Talk icon

Informacje

31-08-2021

Autor: Sebastian Wroniewski

Japonia zwiększyła import wołowiny z Kanady o 59%!

import wołowiny

Wiosną tego roku Japonia zwiększyła import wołowiny z Kanady ze względu na zwiększony popyt detaliczny i oczekiwania, że ​​import amerykańskiej wołowiny będzie ograniczony.

Import wołowiny z Kanady

Konsumpcja japońskiej wołowiny pozostaje stosunkowo stabilna w porównaniu z ubiegłym rokiem, przy czym oczekuje się, że sprzedaż gastronomiczna pozostanie słaba w pierwszej połowie 2021 r. Całkowity import wołowiny do Japonii w marcu wyniósł 54 200 ton, czyli o 4% mniej niż w roku poprzednim. Import z Kanady osiągnął 5600 ton, o 59% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku o 48% w porównaniu z poprzednim miesiącem.

Japan Supermarket Association ogłosiło, że sprzedaż produktów mięsnych i drobiowych w kwietniu spadła o 9,9% niż rok wcześniej, ale wzrosła o 8,4% w porównaniu z tym samym okresem w 2019 roku (sprzed COVID). Sprzedaż produktów wołowych była stosunkowo stabilna w porównaniu z produktami wieprzowymi i drobiowymi, a dla wołowiny nie stwierdzono pozycji deficytowych.

 

Sektor gastronomiczny nadal się ożywia

Japan Food Service Association ogłosiło, że sprzedażImport wolowiny restauracji w kwietniu wzrosła o 36,7% niż rok wcześniej, ale spadła o 19,5% w porównaniu z tym samym okresem w 2019 roku (psrzed COVID). Zamówienia na wynos i dostawy nadal częściowo równoważyły ​​zmniejszoną sprzedaż w sektorze gastronomicznym. Wyrosły zachodnie restauracje fast food (hamburgery i pizza).

Jak podaje Agriculture and Livestock Corporation, zapasy importowanej wołowiny na koniec marca zmniejszyły się o 9,6% w porównaniu z rokiem poprzednim. Szacuje się, że całkowita sprzedaż wołowiny (krajowej i importowanej) w marcu wzrosła o 19,6%. Ceny hurtowe wołowiny podwoiły się w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku ze względu na zwiększony popyt na innych rynkach azjatyckich.

meatinfo.ru/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023