Talk icon

Informacje

28-09-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Janusz Kowalski spotkał się z liderem NSZZ RI „Solidarność“

Janusz Kowalski

Wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, Janusz Kowalski spotkał się z przewodniczącym NSZZ Rolników Indywidualnych “Solidarność”, Tomaszem Obszańskim. 

Rozmowy, które odbyły się w gmachu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi dotyczyły najważniejszych problemów, z którymi zmagają się rolnicy indywidualni w Polsce. Jak podkreślił wiceminister, rozmawiano również o produkcji nawozów w Polsce, a także o ustaleniu stałej ceny gazu dla rolnictwa.

Janusz Kowalski rozmawiał o problemach rolników indywidualnych

Wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, Janusz Kowalski poinformował na Twitterze, że spotkał się z Przewodniczącym NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność“ Tomaszem Obszańskim.

Na pytanie wiceministra o największe problemy dotykające polskich rolników indywidualnych Obszański odpowiedział:

“Bardzo droga energia, bardzo drogie nawozy i ich brak oraz wysokie ceny paliwa, to powoduje, że dziś rolnicy mają bardzo dużo problemów z zasiewami i tym wszystkim, co nas dotyka w branży rolniczej” – podkreślił.

Janusz Kowalski poinformował, że rozmawiano również o produkcji nawozów w Polsce, a także o ustaleniu stałej ceny gazu dla rolnictwa. Zapewnił także, że dla niego kwestią najważniejszą jest zapewnienie nowych dochodów dla rolników przy transformacji energetycznej.

“Rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób uruchomić produkcję nawozów w Polsce. Rozmawialiśmy także o stałej cenie gazu i szukamy rozwiązań tutaj w ministerstwie z Panem premierem Henrykiem Kowalczykiem jak pomagać rolnikom. Kwestią najważniejszą dla mnie jest również zapewnić nowe dochody dla rolników przy transformacji energetycznej polskiej wsi” – powiedział wiceminister.

Oglądaj także: Janusz Kowalski nowym wiceministrem. Jakie wyzwania przed nim stoją?

fot.Facebook

swiatrolnika.info 2023