Talk icon

Informacje

15-09-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Janusz Kowalski powołany na stanowisko wiceministra rolnictwa

Janusz Kowalski

Janusz Kowalski został powołany na stanowisko wiceministra rolnictwa. Nominację wręczył w czwartek wicepremier Henryk Kowalczyk

Wręczyłem powołanie Januszowi Kowalskiemu na stanowisko wiceministra rolnictwa – poinformował w czwartek minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk. Taką kandydaturę przedstawiła Solidarna Polska, która zgodnie z umową koalicyjną ma możliwość przedstawienia kandydata na to stanowisko – poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

Janusz Kowalski nowym wiceministrem rolnictwa

Henryk Kowalczyk zapytany w Sejmie przez dziennikarzy, czy będzie miał polityka Solidarnej Polski Janusza Kowalskiego w resorcie rolnictwa, odpowiedział: 

"Tak, właśnie wręczyłem mu powołanie". "Potwierdzam to, oczywiście" – dodał.

Informacje potwierdził rzecznik rządu Piotr Müller. 

"Premier Mateusz Morawiecki powołał, na wniosek wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi, Henryka Kowalczyka Janusza Kowalskiego na funkcję wiceministra rolnictwa rozwoju wsi" – powiedział.

"Taką kandydaturę przedstawiła Solidarna Polska, która zgodnie z umową koalicyjną ma możliwość przedstawienia kandydata na to stanowisko" – dodał Müller.

Zgodnie z informacją przekazaną PAP przez biuro prasowe resortu rolnictwa Janusz Kowalski został także powołany na stanowisko Pełnomocnika Rządu do spraw Przetwórstwa i Rozwoju Rynków Rolnych. Obie funkcje, wiceministra i pełnomocnika będzie sprawował od 16 września br.

Janusz Kowalski

We wtorek odwołano ze stanowiska Norberta Kaczmarczyka 

Janusz Kowalski jest posłem Solidarnej Polski, był wiceministrem aktywów państwowych w latach 2019-2021 i wiceprezydentem Opola w latach 2014-2015.

We wtorek rzecznik rządu informował, że premier przyjął wniosek ministra rolnictwa o odwołaniu Norberta Kaczmarczyka z funkcji wiceministra rolnictwa.

Pod koniec sierpnia media informowały o wystawnym ślubie Kaczmarczyka, polityka Solidarnej Polski. Na weselu było ponad 500 gości, w tym m.in. minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Na imprezie wystąpił zespół disco-polo Bayer Full. Szeroko opisywany przez media był prezent dla młodej pary w postaci ciągnika marki John Deere za 1,5 mln złotych. Zdjęcia z przekazania maszyny podczas uroczystości weselnej dystrybutor urządzenia opublikował na swoim profilu na Facebooku.

Czytaj też: Janusz Kowalski: To dzięki polskiej wsi wygraliśmy wybory

PAP/fot.Twitter

swiatrolnika.info 2023