Talk icon

Informacje

20-06-2020

Autor: Sebastian Wroniewski

Jadalne robaki? To nie żart! Już teraz kupisz je Kauflandzie

Jadalne robaki

Jadalne robaki? Świerszcze zamiast chipsów? Mąka z pasikoników? Kaufland wprowadza do swojego asortymentu produkty z insektów. Owady mają zastąpić tradycyjne mięso i pomóc w walce z głodem na świecie.

Jadalne robaki? Szeroka oferta Kauflandu

Produkty tylko dla odważnych? Kaufland wprowadziłJadalne robaki zaskakującą innowację swoich produktów. Do oferty dodał bowiem… jadalne robaki. Produkty z insektów sieć promuje hasłem ,,Moc smaku w robaku”, a na sklepowych półkach znajdziemy między innymi batoniki, przekąski, pieczywo i mączki z owadów.

Wiele produktów zostało przygotowanych przez fińskiego producenta przekąsek ze świerszczy Griidy. Jak przekonuje Kaufland na swojej stronie, świerszcze są kompletnym źródłem białka i zawierają w sobie wszystkie aminokwasy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszych organizmów. W ich ,,składzie” znajdziemy również kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, witaminę B12 i wapń.

Oprócz tego, w ofercie sklepu znajdziemy także mączki z pasikoników firmy Imago, używane do wyrobu falafeli i sosów do spaghetti. Według sklepu, mieszanki z insektów to szybki i smaczny sposób na obiad pełen zdrowia. Sama produkcja artykułów marki opierać się ma na ekologii i zakłada ograniczenie emisji gazów cieplarnianych o 99% w stosunku do emisji z przemysłu mięsnego, a także minimalizację zużycia wody.

Z kolei firma Wholi oferuje klientom sieci chrupiące pieczywo, stworzone z mieszanki nasion owsa, mączki ze świerszczy i soli morskiej. Według sieci produkty są cenione nie tylko jako źródło białka i błonnika pokarmowego, ale również za delikatny, orzechowy smak.

Duda, Trzaskowski, Bosak, Hołownia – Kandydaci na prezydenta i ekonomia! Rozmawiają Warzecha i Wróblewski

Jadalne robaki – czy zastąpią tradycyjne mięso?

Jadalne robaki mają zastąpić tradycyjne mięso i być bardziej ekologiczne. Hodowla owadów pochłania bowiem mniej surowców i nie niszczy środowiska. Insekty mają w sobie wiele wartości odżywczych, takich jak białko, potas czy kwasy nasycone. Mimo, że dla Polaków spożywanie owadów może wydawać się czymś obrzydliwym, produkty z insektów są bardzo popularne w krajach Azjatyckich. Jedzenie insektów promuje także ONZ, które przekonuje, że owady mogą pomóc w walce z głodem.

Na ten moment Kaufland oferuje produkty z insektów w 29 sklepach w Polsce. Jedzenie z owadów znajdziemy w Gdańsku, Gdyni, Krakowie, Legionowie, Łodzi, Nowym Dworze Mazowieckim, Piasecznie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie, Wołominie i we Wrocławiu.

Cena produktów? Raczej nie powala. Jadalne robaki mają być tanią, przystępną i szybką alternatywą dla normalnego mięsa. Na razie jednak tak nie jest, ponieważ produkty oferowane w Kauflandzie nie są produkowane na masową skalę. I tak też za jadalne świerszcze zapłacimy niemal 23 złote za opakowanie, a za burgera 16 złotych.

kaufland.pl,o2.pl/fot.wikimedia,Mateuszgdynia/fot.kaufland.pl

swiatrolnika.info 2023