Talk icon

Informacje

14-09-2021

Autor: Monika Faber

Ekipa Jackass maltretowała zwierzęta? PETA znowu odlatuje!

Jackass

Organizacja PETA prosi władze Kalifornii o zbadanie obsady Jackass Forever pod kątem domniemanego znęcania się nad zwierzętami. Co takiego zrobiła ekipa? Johnny Knoxville został ugodzony przez wzburzonego byka, jedna z osób została ugryziona w nos przez uwięzionego węża, a między głowami dwojga ludzi umieszczono tarantulę w plastikowej rurce. Według organizacji pseudoekologicznej, to właśnie te sceny miały być znęcaniem się nad zwierzętami.

Jackass maltretują zwierzęta?

PETA wysłała list wzywający prokuratorów miejskich i okręgowych w Los Angeles do wszczęcia śledztwa w sprawie domniemanego znęcania się nad zwierzętami przez obsadę nadchodzącego filmu Jackass. Momenty z filmu, jak mówi PETA, mogą stanowić znęcanie się nad zwierzętami.

PETA powiedział, że scena ataku byka, w której producent i członek obsady Johnny Knoxville stracił przytomność i doznał kilku obrażeń, mogła naruszyć sekcję 597(b) kalifornijskiego kodeksu karnego z powodu „tortur”, które musiał znosić byk. PETA powiedział: „byk został prawdopodobnie umieszczony w nieznanym miejscu i bombardowany bodźcami wywołującymi stres, a ekipa Jackass, która aranżowała tę scenę, prawdopodobnie wykorzystali niepokój byka, aby jakoś sprowokować go do obrony”.

Fundacja Viva straci zwierzęta ze schroniska w Korabiewicach?

Jackass normalizuje wykorzystywanie zwierząt?

PETA wcześniej zażądała wycięcia scen zwierzęcychJackass PETA z Jackass Forever w lipcu. Organizacja non-profit powiedziała wówczas, że wszelkie przypadki, w których „zwierzęta są wykorzystywane, nękane i krzywdzone” są przykładami okrucieństwa. PETA twierdził również, że film „zaryzykował już normalizację wykorzystywania zwierząt i legitymizację okrutnych wystawców, którzy odpicują zwierzęta do produkcji”.

Akrobacje Jackass są brutalne i wulgarne, ale jeśli aktor jest chętny, by się ranić czy samookaleczać to jedno, jednak to coś zupełnie innego, gdy zwierzęta są wykorzystywane. To okrucieństwo Jackass pokazuje trailer, gdzie załoga prowokująca węża i byka do ataku, traktująca tarantulę jak zabawkę i zmuszająca przykutego do łańcucha niedźwiedzia do zjedzenia miodu ze związanego uczestnika.

– alarmują pseudoaktywiści.

Co jest warte odnotowania, wydaje się, że przynajmniej jedna scena ze zwierzętami została już usunięta, ale nie z powodu sprzeciwu PETA. Członkowie obsady nie wydawali się odpowiadać ani komentować zarzutów w obu przypadkach. Jackass Forever ukaże się 4 lutego 2022 roku.

wegotthiscovered.com/fot.tt

swiatrolnika.info 2022