Talk icon

Informacje

15-01-2023

Autor: Polska Agencja Prasowa

Inflacja będzie jeszcze wyższa? Polacy nie mają złudzeń…

Inflacja

Jak wynika z sondażu United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM, 47 proc. badanych uważa, że inflacja będzie wyższa niż rok wcześniej.

W opublikowanym sondażu zapytano, czy inflacja w tym roku będzie wyższa lub niższa od zeszłorocznej, czy może pozostanie na stałym poziomie. 46,9 proc. ankietowanych stwierdziło, że będzie wyższa, 26,9 – że niższa, a 20 proc. – że się nie zmieni. Odpowiedź "nie wiem" wybrało 6,2 proc. pytanych.

Inflacja będzie wyższa?

Oczywiście wśród wyborców wspierających obóz PiS, 43 proc. ankietowanych uznało, że inflacja w tym roku będzie niższa niż w 2022. Innego zdania jest 20 proc., a 29 proc. uznało, że będzie na stałym poziomie. 8 proc. nie miało zdania.

Zobacz też: Morawiecki zapewnia: Inflacja będzie się obniżać już od marca lub kwietnia 

Z kolei wśród wyborców opozycji 41 proc. pytanych uznało, że wskaźnik inflacji będzie wyższy, 16 proc. – niższy, a według 35 proc. – utrzyma się na stałym poziomie. 8 proc. wybrało odpowiedź "nie wiem". Wśród wyborców niezdecydowanych 68 proc. uznało, że będzie wyższa, 13 proc. – niższa, 14 proc. – utrzyma się na stałym poziomie, a 5 proc. nie miało zdania.

Inflacja

Sondaż United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej", Dziennika.pl, RMF FM i RMF24.pl wykonano 5–7 stycznia 2023 r. na ogólnopolskiej próbie 1000 pełnoletnich mieszkańców Polski metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

PAP/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023