O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

30-08-2022

Autor: Karol Pepliński

Indie ograniczą eksport białego ryżu z powodu suszy

eksport białego ryżu

Indie rozważają ograniczyć eksport białego ryżu. Poinformowała o tym agencja Reuters, powołując się na przedstawicieli rządu i przemysłu.

Powierzchnia pól ryżowych w Indiach zmniejszyła się z powodu braku deszczu. Indyjscy rolnicy posadzili ryż na 34,37 mln ha, czyli o 8,3% mniej niż rok temu. Opady poniżej średniej w kluczowych stanach produkujących ryż wywołały debatę w kraju, który już w tym roku zakazał eksportu pszenicy i ograniczył dostawy cukru.

Eksport białego ryżu ograniczony

Stwierdzono, że potencjalne ograniczenie na eksport białego ryżu, może podnieść jego cenę na całym świecie, ponieważ Indie odpowiadają za ponad 40% światowej podaży ryżu. Może również uderzyć w kilka biednych krajów afrykańskich, które importują 100% białego ryżu do spożycia przez ludzi.

Według urzędnika Indie mają wystarczająco dużo prywatnych i publicznych zapasów ryżu, więc nie ma sensu rozważać ograniczeń w ich całkowitym eksporcie. Państwowa Korporacja Żywnościowa Indii posiadała 41 milionów ton ryżu 1 sierpnia. Opady poniżej średniej w kluczowych stanach produkujących ryż wywołały debatę w kraju, który już w tym roku zakazał eksportu pszenicy i ograniczył dostawy cukru.

eksport białego ryżu

Czytaj też: Jak rośnie ryż? Uprawa krok po kroku. Sprawdź koniecznie!

agroportal.ua/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023