Talk icon

Informacje

18-08-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

IMGW wydał ostrzeżenia przed upałami w całej Polsce

IMGW

Czwartek to kolejny upalny dzień w całym kraju. Termometry mogą pokazywać więcej niż 30 stopni Celsjusza – poinformował IMGW. 

Alerty Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed upałem mają drugi stopień i obowiązują we wszystkich województwach. W zachodnich powiatach województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego w czwartek może też zagrzmieć. Obowiązują tam ostrzeżenia pierwszego, najniższego stopnia przed burzą.

IMGW: Temperatura wyniesie nawet 34 st. C

Tylko nad morzem, w górach i we wschodnich powiatach województwa podkarpackiego i lubelskiego nie ma w czwartek ostrzeżeń przed upalną pogodą. Na pozostałym obszarze synoptycy prognozują, że temperatura w dzień wyniesie nawet 30-34 stopnie, a w nocy będzie sięgać 20 stopni. IMGW wydał alerty drugiego, średniego stopnia na terenie wszystkich 16 województw.

IMGW

W zachodnich powiatach województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego w czwartek może też zagrzmieć. Obowiązują tam ostrzeżenia pierwszego, najniższego stopnia przed burzą. Według Instytutu w czasie burz spać może do 25 mm deszczu i wiać w porywach do 85 km/h. Miejscami burzom może towarzyszyć grad.

Czytaj też: IMGW radzi, w jaki sposób możemy chronić się przed upałami

PAP/fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2022