O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

10-05-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

IMGW: Wtorkowy poranek będzie pogody; wieczorem możliwy deszcz

IMGW

Jak przekazała synoptyk IMGW, Iwona Bazyluk “wtorkowy poranek w całej Polsce będzie pogodny”. Wieczorem będzie natomiast więcej chmur i może spaść deszcz.

We wtorek rano w całym kraju będzie bezchmurnie lub zachmurzenie będzie małe. Taka pogoda utrzyma się nad większością kraju do zachodu słońca. Na północy, w ciągu dnia zachmurzenie będzie wzrastać do umiarkowanego i dużego. Temperatura wzrośnie do 14 stopni Celsjusza nad morzem, 17 stopni na wschodzie, 21 w centrum i do 26 stopni Celsjusza w Zielonej Górze.

IMGW: Wtorek będzie pogodny aż do wieczora

Ilona Bazyluk z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego przekazała, że pogoda we wtorek rano będzie słoneczna w całym kraju. W drugiej połowie dnia od zachodu zacznie wchodzić zatoka niskiego ciśnienia.

"We wtorek rano w całym kraju będzie bezchmurnie lub zachmurzenie będzie małe. Taka pogoda utrzyma się nad większością kraju do zachodu słońca. Na północy, w ciągu dnia zachmurzenie będzie wzrastać do umiarkowanego i dużego. Na północno-zachodnich krańcach Polski późnym popołudniem możliwe są słabe opady deszczu. Temperatura wzrośnie do 14 stopni Celsjusza nad morzem, 17 stopni na wschodzie, 21 w centrum i do 26 stopni Celsjusza w Zielonej Górze. Wiatr będzie słaby, tylko na północy umiarkowany, nad samym morzem porywisty, z kierunku południowego i południowo-wschodniego" – powiedziała synoptyk IMGW.

IMGW

W nocy strefa zachmurzenia od zachodu będzie przesuwać się w kierunku centrum. Na zachodzie zachmurzenie wzrośnie do umiarkowanego i dużego. Na wschodzie i południu będzie jeszcze małe. Na północnym zachodzie IMGW prognozuje przelotne, słabe opady deszczu. Temperatura od 4 stopni na południowym wschodzie, około 10 w centrum, do 17 na zachodzie. Wiatr słaby, tylko nad morzem umiarkowany, z południowego wschodu i południa.

Czytaj też: Nasiona przechowywane przez ponad 100 lat dały zadziwiający efekt

PAP/fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2023