Talk icon

Informacje

16-08-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

IMGW: Wtorek zapowiada się upalny oraz burzowy

IMGW

We wtorek pogoda będzie podobna do poniedziałkowej. Z upływem dnia będzie przybywać chmur i w wielu rejonach pojawią się burze – przekazuje IMGW.

Jak wyjaśniła Ewa Łapińska, dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej “podobnie jak w poniedziałek, we wtorek będzie gorąco od 28 do 32 stopni”. Słonecznie i bez opadów ma być tylko na Dolnym Śląsku oraz Suwalszczyźnie. W pozostałych częściach kraju zachmurzenie umiarkowane będzie przechodzić w duże, w rezultacie pojawią się przelotne opady deszczu, spodziewane są także burze.

IMGW: Wtorkowa pogoda będzie podobna do poniedziałkowej

We wtorek już o poranku będzie od 16 do 20 stopni. Z upływem dnia temperatura będzie rosła.

"Podobnie jak w poniedziałek, we wtorek będzie gorąco od 28 do 32 stopni" – powiedziała synoptyk IMGW Ewa Łapińska. Nieco chłodniej będzie na południowym wschodzie i na Podlasiu.

Słonecznie i bez opadów ma być tylko na Dolnym Śląsku oraz Suwalszczyźnie. W pozostałych częściach kraju – a zwłaszcza w pasie centralnym od Bałtyku po Tatry – zachmurzenie umiarkowane będzie przechodzić w duże, w rezultacie pojawią się przelotne opady deszczu, spodziewane są także burze.

"Mogą im towarzyszyć ulewne opady. Lokalnie może spaść nawet 35-40 mm deszczu" – dodała synoptyk.

IMGW

Upalna aura utrzyma się do końca tygodnia

Według tygodniowej prognozy IMGW bardzo ciepła chwilami wręcz upalna aura, spowodowana napływem gorącego i wilgotne powietrza znad Morza Czarnego, utrzyma się do końca tygodnia. W tym czasie wystąpią liczne burze z przelotnymi opadami deszczu i porywistym wiatrem. W weekend, przemieszczający od zachodu kraju front atmosferyczny, przyniesie ochłodzenie, duże zachmurzenie, oraz miejscami silne opady deszczu.

Czytaj też: Tegoroczny lipiec na drugim miejscu w czołówce najcieplejszych

PAP/fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2022