Talk icon

Informacje

06-09-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

IMGW: Wtorek będzie pogodny niemal w całym kraju

IMGW

Jak przekazał synoptyk IMGW, Szymon Ogórek, wtorek będzie kolejnym pogodnym i słonecznym dniem niemal w całym kraju.

Za sprawą wyżu z centrum nad północną częścią Europy pogoda w Polsce jest wyjątkowo stabilna. W ciągu dnia temperatura maksymalna wahać się będzie od 17 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 23 stopni na zachodzie kraju. Wiatr będzie słaby, w zachodniej połowie kraju okresami umiarkowany.

IMGW: Wtorek będzie pogodny i słoneczny

Jak przekazał Szymon Ogórek z CBP Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, pogoda we wtorek nie będzie specjalnie różniła się od tej w ostatnim czasie.

"Od kilku dni praktycznie nie mamy większych zmian w pogodzie. Tak też będzie i we wtorek, który będzie bardzo pogodny na przeważającej części kraju. Podobnie jak w poprzednich dniach, wyjątkiem będzie rejon Zatoki Gdańskiej i rejony podgórskie, gdzie możliwy jest wzrost zachmurzenia i może spaść słaby, przelotny deszcz. Nie zmieni się specjalnie także temperatura maksymalna, która w ciągu dnia wyniesie od 17 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 23 stopni na zachodzie kraju. Wiatr będzie słaby, w zachodniej połowie kraju okresami umiarkowany" – powiedział synoptyk IMGW.

IMGW

Także w nocy nie są prognozowane większe zmiany. Z wtorku na środę będzie pogodnie i sucho. Temperatura minimalna wyniesie od 2 do 5 stopni Celsjusza na północy, od 5 do 9 stopni na przeważającym obszarze, do 12 stopni na zachodzie kraju. W rejonie Sudetów możliwe są lokalne mgły.

Czytaj też: IMGW: Początek tygodnia słoneczny, od czwartku więcej chmur

PAP/fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2023