Talk icon

Informacje

12-07-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

IMGW: Wtorek będzie pochmurny z intensywnymi opadami deszczu

IMGW

We wtorek od godzin południowych od północnego wschodu będzie wzrastać zachmurzenie – prognozuje synoptyk IMGW Michał Ogrodnik.

Jak dodał Ogrodnik z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej “w tej części Polski należy się spodziewać intensywnych opadów deszczu, które wyniosą do 40 mm”. Prognozowana temperatura maksymalna we wtorek od 15 do 18 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 24-25 stopni na południowym zachodzie. W nocy najwięcej deszczu będzie na północnym wschodzie. Tam miejscami spadnie 30 mm, nieco słabsze przelotne opady na Warmii i Mazurach.

IMGW: We wtorek temperatura maksymalna wyniesie 25 st. C

Rano we wtorek na zachodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, a na wschodzie miejscami deszcz. W ciągu dnia na południowym wschodzie miejscami przelotny deszcz i burze. 

"W ich trakcie opady deszczu wyniosą 10 mm a porywy wiatru do 60 km/h" – dodał synoptyk IMGW.

Prognozowana temperatura maksymalna we wtorek od 15 do 18 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 24-25 stopni na południowym zachodzie. Nieco chłodniej nad morzem i w centrum kraju: 21-22 stopni.

"Dość silny i porywisty wiatr nad morzem. Osiągać będzie do 45 km/h, a w porywach do 65 km/h" – podał Michał Ogrodnik.

IMGW

W nocy najwięcej deszczu będzie na północy kraju

W nocy najwięcej deszczu będzie na północnym wschodzie. Tam miejscami spadnie 30 mm, nieco słabsze przelotne opady na Warmii i Mazurach.

"We wschodniej części Mazowsza i na Lubelszczyźnie prognozowana suma opadów to 15 mm. Na pozostałym obszarze noc będzie pogodna, bez opadów. Na północnym wschodzie umiarkowany, dość silny porywisty wiatr. W pozostałym obszarze kraju wiatr na ogół słaby" - zaznaczył synoptyk IMGW.

Temperatura w nocy będzie wyrównana – od 12 do 14 stopni Celsjusza. 

"Najchłodniejszym rejonem będzie południowy wschód, najcieplejszym – zachód. Jedynie nad morzem temperatura minimalna 16-18 st. C. Wiatr nad morzem nieco silniejszy. Porywy wiatru do 55 km/h" - zaznaczył Michał Ogrodnik.

Czytaj też: Jeszcze większe upały we Włoszech. Temperatura sięgnie nawet 45 stopni

PAP/fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2023