Talk icon

Informacje

30-08-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

IMGW: Wtorek będzie deszczowy szczególnie na północy kraju

IMGW

We wtorek przelotne opady deszczu przede wszystkim na północy kraju – poinformowała dyżurna synoptyk IMGW, Małgorzata Tomczuk.

Jak dodała Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje, że słabe burze możliwe są natomiast od wschodniego Pomorza po Podlasie. W nocy z wtorku na środę będzie w miarę pogodnie, ale możliwe są jeszcze niewielkie opady deszczu, a w dolinach górskich mgły.

IMGW: Wtorek będzie pochmurny i deszczowy

Jak przekazała synoptyk IMGW, we wtorek należy się spodziewać mieszanki chmur i słońca. Przelotne opady deszczu przede wszystkim na północy kraju. Słabe burze możliwe od wschodniego Pomorza po Podlasie. Temperatura najniższa – ok. 19,20 st. C na Suwalszczyźnie, nad morzem i w dolinach górskich, a w głębi kraju od 20,21 st. C do 24,25 st. C na krańcach południowo-wschodnich.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

IMGW

W nocy z wtorku na środę będzie w miarę pogodnie, ale możliwe są jeszcze niewielkie opady deszczu, a w dolinach górskich mgły. Tam też będzie najchłodniej, od 6 do 10 st. C, 9 st. na Suwalszczyźnie, w głębi kraju od 11 do 15 st. C, zaś nad morzem 15,16 st. C.

Czytaj też: Złe wiadomości od IMGW: Przed nami chłody tydzień

PAP/fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2023