O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

31-08-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

IMGW: W środę opady prognozowane na północy kraju i w górach

IMGW

Jak przekazał synoptyk IMGW Michał Ogrodnik, przelotny deszcz utrzymywać się będzie w północnej połowie kraju. Słabo popadać może też w Sudetach i Karpatach.

Jak dodał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że w środę zachmurzenie nadal będzie umiarkowane,  okresami duże. Najchłodniej będzie w Kotlinie Kłodzkiej i na Podhalu. Tam maksymalna temperatura nie przekroczy 17 stopni Celsjusza, 19 stopni na Suwalszczyźnie i nad morzem. W centrum kraju termometry wskażą ok. 20-23 stopni.

IMGW: Środa będzie pochmurna i deszczowa

Jak przekazał Michał Ogrodnik z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w środę przelotny deszcz spodziewany jest w północnej połowie kraju.

Ponadto na Warmii i Mazurach oraz Pomorzu Gdańskim możliwe są burze, w trakcie których może spaść do 10 mm deszczu. Słabe opady, do 5 mm, spodziewane są także w górach – w Sudetach i w Karpatach.

IMGW

Jak podał synoptyk IMGW, najchłodniej będzie w Kotlinie Kłodzkiej i na Podhalu. Tam maksymalna temperatura nie przekroczy 17 stopni Celsjusza, 19 stopni na Suwalszczyźnie i nad morzem. W centrum kraju termometry wskażą ok. 20-23 stopni. "Podobne wartości również na południu Polski" – dodał Ogrodnik.

Wiatr będzie słaby. Tylko nad morzem umiarkowany. W dalszym ciągu będzie wiał z północy.

Czytaj też: Złe wiadomości od IMGW: Przed nami chłody tydzień

PAP/fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2023