Talk icon

Informacje

17-08-2022

Autor: Karol Pepliński

IMGW: W środę gdzieniegdzie mgły, burze i przelotne opady deszczu

IMGW

Synoptyk IMGW Anna Woźniak prognozuje, że w środę rano gdzieniegdzie mogą wystąpić mgły ograniczające widzialność od 300 do 500 metrów.

Ponadto na wschodzie kraju możliwe są słabe, przelotne opady deszczu. Europa Wschodnia oraz krańce zachodnie kontynentu znajdują się w zasięgu wyżów.Nad resztą Europy obecne są płytkie niże. Polska znajduje się w słabogradientowym obszarze obniżonego ciśnienia i pozostaje w ciepłym oraz wilgotnym powietrzu napływającym z rejonu Morza Czarnego.

Prognoza IMGW na środę

Po południu w środę – zgodnie z prognozą IMGW – w pasie od Pomorza przez Polskę centralną po południową będą się rozwijać chmury kłębiaste z przelotnymi opadami deszczu oraz burzami.

,,W burzach opady do 35 mm i porywy wiatru do 70 km/h" – podkreśliła Anna Woźniak.

Prognoza synoptyczna Anny Woźniak zakłada, że w środę najcieplej będzie na Dolnym Śląsku, gdzie termometry wskażą 32 stopnie Celsjusza. Nieco chłodniej na południowym wschodzie, tam 25 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni.

Jak przekazała PAP synoptyk, wieczorem na południu kraju i Pomorzu burzowo. Noc będzie ciepła. Prognozowana temperatura minimalna wyniesie od 17 stopni Celsjusza na północy i wschodzie kraju do 20 stopni na zachodzie. Powieje słaby wiatr, z kierunków wschodnich.

imgw

Czytaj też: Tegoroczny lipiec na drugim miejscu w czołówce najcieplejszych

PAP/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2022