Talk icon

Informacje

01-12-2021

Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW: W czwartek opady na północy kraju i w rejonach podgórskich

IMGW

Po deszczowej i wietrznej nocy w czwartek pogoda będzie stopniowo się poprawiać. Jak powiedział Jakub Gawron, synoptyk IMGW, w południowej połowie kraju bez opadów.

Śnieg i deszcz ze śniegiem spodziewany jest w północnej połowie Polski i w rejonach podgórskich. W Sudetach wiatr może osiągać do 120 km/h, wywołując zawieje i zamiecie śnieżne.

IMGW: Najładniejsza pogoda prognozowana na południu kraju

Według prognozy pogody przygotowanej przez Jakuba Gawrona z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, w ciągu dnia miejscami wystąpią stopniowe rozpogodzenia.

"Po wietrznej i z opadami nocy w czwartek od rana sytuacja będzie się poprawiać, choć nie od razu i nie wszędzie. Najładniejszą pogodę będą mieli mieszkańcy południowej Polski, gdzie zachmurzenie będzie umiarkowane okresami wzrastające do dużego, ale bez opadów. W północnej połowie kraju zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami oraz przelotnymi opadami śniegu i deszczu ze śniegiem. Opadów spodziewamy się także w obszarachIMGW wiatr 05 podgórskich oraz w górach" – powiedział synoptyk IMGW, Jakub Gawron.

Przez cały dzień będzie wiał umiarkowany i dość silny wiatr

W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 8 stopni na Podkarpaciu. Na przeważającym obszarze kraju temperatura maksymalna wyniesie od 2 do 6 stopni.

Jak prognozuje IMGW, wiał będzie wiatr umiarkowany i dość silny. Nad morzem, w centrum i na północnym wschodzie osiągający w pierwszej połowie dnia do 75-80 km/h. Najdłużej, bo do wczesnych godzin wieczornych, silny wiatr osiągający w porywach ponad 70 km/h utrzyma się na krańcach północno-wschodnich Polski. W Sudetach wiatr może osiągać do 120 km/h, wywołując zawieje i zamiecie śnieżne.

Warto przypomnieć, że powoli sprawdzają się prognozy IMGW z początku tygodnia, które przewidywały tydzień z opadami śniegu oraz silny wiatr na Pomorzu.

Czytaj też: Inflacja w grudniu według prognoz ING osiągnie szczyt 8,5 %

PAP/fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2022