Talk icon

Informacje

28-04-2022

Autor: Karol Pepliński

IMGW: W czwartek czekają nas słabe opady deszczu

imgw

Jak prognozuje IMGW, w czwartek będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Wystąpią słabe, przelotne opady deszczu, ale na południu będzie w miarę ciepło.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazał, że niemal nad całą Europą będzie zalegał rozległy układ wysokiego ciśnienia z centrami nad Wyspami Brytyjskimi, Wyspami Karaibskimi i Bałtykiem. Jedynie nad południową Skandynawią pogodę będzie kształtowała zatoka niżu z frontem atmosferycznym.

Pogoda IMGW na czwartek

Jak przekazała synoptyk IMGW Dorota Pacocha, w czwartek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego. Wystąpią słabe, przelotne opady deszczu. Wysoko w Tatrach słabe opady śniegu.

Temperatura maksymalna od 9 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, na Wybrzeżu i w rejonach podgórskich, w centrum ok. 13 stopni, do 18 stopni na południowym zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunków północnych. Wysoko w górach porywy wiatru osiągną do 70 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami na wschodzie, w centrum i na południu duże i tam możliwe przelotne, słabe opady deszczu. Nad ranem lokalnie mgły ograniczające widoczność do 200 metrów.

Temperatura minimalna wyniesie minus 1 stopień Celsjusza w rejonach podgórskich i na północnym wschodzie. Na przeważającym obszarze kraju od 1 do 4 stopni. Na zachodzie 5 stopni. Wiatr słaby, na ogół zmienny, na północy kraju - zachodni. 

imgw

Czytaj też: IMGW wydało ostrzeżenie przed nocnymi przymrozkami

PAP/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023