Talk icon

Informacje

05-05-2022

Autor: Karol Pepliński

IMGW: W czwartek będzie deszczowo i pojawią się burze oraz grad

IMGW

Dyżurny synoptyk IMGW Michał Folwarski poinformował, że w czwartek czeka nas deszczowa pogoda, burze, grad i 22 stopnie Celsjusza na południu kraju.

Wschodnia połowa kraju znajduje się w zasięgu wyżu znad Białorusi i Rosji, zachodnia część Polski jest w obszarze lekko obniżonego ciśnienia z płytkimi, lokalnymi niżami. Z południowego zachodu napływa cieplejsze powietrze polarne morskie.

Prognoza IMGW na czwartek

Jak informuje IMGW, w czwartek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, prognozowane są przelotne opady deszczu. Miejscami, z wyjątkiem krańców północnych i wschodnich może pojawić się burze, możliwy grad. W czasie burz opady deszczu wyniosą do 20 mm.

Temperatura maksymalna od 12 stopni Celsjusza na północy i w dolinach karpackich do 18 stopni w centrum kraju i 22 na południu.Wiatr na zachodzie kraju słaby, zmienny, poza tym słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy niemal w całym kraju przelotne opady deszczu, poza północnym zachodem. Tam możliwe mgły. Temperatura minimalna wyniesie 4 stopnie na północnym zachodzie, do 10 stopni na południu i w centrum kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni.

imgw

Czytaj też: IMGW: Chłodna masa powietrza nad Polską odpowiada za przymrozki

PAP/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023