Talk icon

Informacje

09-08-2022

Autor: Świat Rolnika

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 9 i 10 sierpnia

prognoza pogody

Prognoza pogody na nadchodzące dni przygotowana IMGW przewiduje ciepłe dni ze wzrastającym zachmurzeniem. Temperatura maksymalna wyniesie 27 st. C.

Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, przeważający obszar Europy będzie w zasięgu rozległego wyżu z centrami Wielką Brytanią, południową Szwecją i Bałtykiem, jedynie nad Islandią pogodę będzie kształtował niż z frontami atmosferycznymi. Polska będzie w zasięgu wyżu, w ciepłej polarnej morskiej masie powietrza.

Prognoza pogody na 9 sierpnia 

We wtorek w Polsce zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu, na północnym wschodzie, wschodzie i centrum możliwe słabe burze. Temperatura maksymalna od 20 st. C, 23 st. C na północy i na krańcach południowych do 24 st. C, 25 st. C w centrum i 26 st. C na zachodzie. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą północno-wschodniego. W czasie burz wiatr porywisty. W Bieszczadach porywy wiatru do 55 km/h. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie rosło.

W nocy w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na północnym wschodzie początkowo miejscami zachmurzenie duże i zanikające przelotne opady deszczu. W drugiej połowie nocy miejscami krótkotrwałe mgły, ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 8 st. C do 13 st. C, nad morzem od 14 st. C do 15 st. C, w obszarach podgórskich lokalnie 7 st. C. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni, na wschodzie północny. W Bieszczadach początkowo porywy wiatru do 55 km/h.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami możliwy wzrost zachmurzenia do dużego wraz z wystąpieniem przelotnych opadów deszczu i słabych burz. Temperatura maksymalna 25 st. C. Wiatr słaby, w trakcie ewentualnych burz porywisty, północny i północno-wschodni.

W nocy w stolicy będzie pogodnie. Temperatura minimalna 13 st. C. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni.

prognoza pogody

Prognoza pogody na 10 sierpnia 

W środę w Polsce zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie okresami wzrastające do dużego i tutaj możliwe przelotne opady deszczu i słabe burze. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 23 st. C do 25 st. C, na zachodzie do 27 st. C, nad morzem od 21 st. C do 22 st. C, na Podhalu około 19 st. C. Wiatr słaby, północno-wschodni.

W środę w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 25 st. C. Wiatr słaby, północno-wschodni i północny, wieczorem skręcający na wschodni.

Czytaj też: Mleko w tegorocznych prognozach: Mniejsza produkcja, wyższe ceny

PAP/fot. pixabay

swiatrolnika.info 2023