Talk icon

Informacje

06-09-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 6 i 7 września

Prognoza pogody

Przygotowana przez IMGW prognoza pogody wskazuje, że wtorek i środa będą pogodne. Lokalnie wystąpią opady deszczu, a w nocy możliwe są przymrozki.

Jak podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa Zachodnia pozostanie w zasięgu niżu z ośrodkiem położonym nieco na zachód od Irlandii, nad pozostałą częścią kontynentu dominować będzie rozległy wyż rozciągający się od Morza Norweskiego przez Europę Środkową aż po Morze Czarne. Polska pozostanie pod wpływem tego wyżu. Na przeważającym obszarze kraju zalegać będzie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego, jedynie na południu i południowym zachodzie cieplejsze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i powoli będzie spadać.

Szczegółowa prognoza pogody na wtorek

We wtorek w Polsce zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, na obszarach podgórskich i na Pomorzu, okresami duże i tam możliwy przelotny deszcz. Prognoza pogody wskazuje, że temperatura maksymalna wahać się będzie od 17 do 18 st. C na północnym wschodzie i Podhalu, około 20 st. w centrum, do około 22 st. C na zachodzie. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami porywisty, wschodni i południowo-wschodni.

W nocy w kraju zachmurzenie przeważnie będzie małe i umiarkowane. Miejscami silne zamglenia, lokalnie zwłaszcza w obniżeniach terenu, mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 2 do 3 st. C na północnym wschodzie, około 8 st. w centrum, do około 12 st. C na zachodzie i lokalnie nad morzem. Na północnym wschodzie prognoza pogody przewiduje lokalnie spadki temperatury przy gruncie do -2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami porywisty, południowo-wschodni i wschodni.

Prognoza pogody

Środa będzie pogodna; lokalnie wystąpi przelotny deszcz

W środę w Polsce zachmurzenie ma być małe i umiarkowane, na zachodzie i południu, okresami wzrastające do dużego i tam miejscami przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 17 do 18 st. C na północnym wschodzie i Podhalu, około 21 st. w centrum, do około 25 st. C na południowym zachodzie. Prognoza pogody wskazuje, że wiatr będzie słaby i umiarkowany, miejscami, głównie na Wybrzeżu, porywisty, południowo-wschodni i wschodni.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 20 st. C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich.

W nocy w stolicy pogodnie. Prognoza pogody wskazuje, że temperatura minimalna 6 st. C. Wiatr słaby, zmienny.

W środę w Warszawie zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 21 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

Czytaj też: IMGW: Początek tygodnia słoneczny, od czwartku więcej chmur

PAP/fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2023