O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

04-09-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 4 i 5 września

Prognoza pogody

Przygotowana przez IMGW prognoza pogody wskazuje, że niedziela i poniedziałek będą pochmurne. Lokalnie możliwe opady deszczu oraz burze.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Europa Zachodnia jest pod wpływem głębokiego niżu znad Atlantyku, a pozostała część kontynentu znajduje się w zasięgu wyżów. Polskę obejmuje klin wyżu znad północnej Europy, powoli rozbudowujący się na południe. Przeważający obszar kraju jest w dość chłodnej masie powietrza pochodzenia arktycznego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1011 hPa i będzie nieznacznie wzrastać.

Szczegółowa prognoza pogody na niedzielę 

W niedzielę zachmurzenie małe lub umiarkowane, na południu oraz na wschodnim wybrzeżu miejscami duże i lokalnie przelotne opady deszczu. Na południu prognoza pogody przewiduje wystąpienie burz. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 10 mm. Temperatura maksymalna w dzień od 19 st.C do 23 st.C, chłodniej na obszarach podgórskich i na krańcach północnych kraju od 16°C do 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty, z kierunków wschodnich. W czasie burz wiatr porywisty.

W nocy zachmurzenie małe lub umiarkowane lokalnie wzrastające do dużego. Nad Zatoką Gdańską prognoza pogody przewiduje przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna w nocy od 7 st.C do 12 st.C, chłodniej na północnym wschodzie kraju od 3 st.C do 6 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, wschodni i północno-wschodni.

Prognoza pogody

Poniedziałek będzie pochmurny i deszczowy

W poniedziałek zachmurzenie małe lub umiarkowane, w rejonie Zatoki Gdańskiej i na obszarach podgórskich okresami duże i możliwe przelotne opady deszczu. Prognoza pogody wskazuje, że temperatura maksymalna wahać się będzie od 19 st.C do 24 st.C, chłodniej w rejonie Zatoki Gdańskiej, na Suwalszczyźnie, Podlasiu oraz lokalnie na obszarach podgórskich od 16 st.C do 18 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, wschodni i północno-wschodni.

W niedzielę w Warszawie prognoza pogody wskazuje, że zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 23 st.C. Wiatr na ogół słaby, z kierunków wschodnich. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 9 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W poniedziałek w stolicy słonecznie. Temperatura maksymalna 21 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

Czytaj też: Prognoza pogody na wrzesień. Po ciepłym początku nastąpi ochłodzenie

PAP/fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2023