O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

04-07-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 4 i 5 lipca

Prognoza pogody

Prognoza pogody na najbliższe dwa dni jest umiarkowanie optymistyczna. W ciągu dnia będzie pochmurno, lokalnie możliwe są opady deszczu i burze. 

Jak informuje IMGW, Europa Północna, częściowo południowo-wschodnia oraz Półwysep Iberyjski będzie pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi. Nad Polską rozbuduje się słaby klin wyżowy, tylko północ kraju pozostanie na skraju zatoki. Od północnego zachodu w głąb kraju bardzo wolno będzie wędrował front atmosferyczny. Przed frontem będzie napływało z południowego zachodu ciepłe powietrze polarne morskie, za frontem zacznie napływać chłodniejsza masa powietrza polarnego morskiego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i powoli będzie rosnąć.

Szczegółowa prognoza pogody na poniedziałek

W poniedziałek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, okresami wzrośnie do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, zwłaszcza od Pomorza i Warmii po Śląsk. Możliwy grad. Prognoza pogody przewiduje, że wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 25 st. C na północy do 31 st. C na południowym wschodzie, nad morzem od 21 st. C do 25 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, na północnym zachodzie i krańcach południowo-wschodnich rozpogodzenia. Miejscami, głównie na południu i wschodzie, przelotne opady deszczu i zanikające burze, na południu kraju mogą występować przez całą noc. Prognozowana suma opadów miejscami do 15 mm. Nad ranem prognoza pogody przewiduje utworzenie lokalnych mgieł ograniczających widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od 12 st. C na północy do 18 st. C na południu, chłodniej w kotlinach sudeckich: od 11 st. C do 13 st. C. Wiatr słaby, zmienny, tylko na wybrzeżu umiarkowany, zachodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 80 km/h.

Prognoza pogody

We wtorek prognozowane lekkie rozpogodzenie

We wtorek na północnym zachodzie na ogół pogodnie, tylko lokalnie wzrost zachmurzenia do dużego i możliwy przelotny deszcz. Poza tym zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze, miejscami opady gradu. Prognoza pogody przewiduje, że suma opadów na wschodzie i południu do 30 mm. Temperatura maksymalna od 22 st. C na wschodzie Pomorza i Warmii do 26 st. C w centrum kraju i 30 st. C na Podkarpaciu, nad morzem oraz na Górnym Śląsku i na Podhalu około 20 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków zachodnich i północnych. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

W poniedziałek prognoza pogody wskazuje, że w Warszawie zachmurzenie będzie umiarkowane, po południu możliwy jest wzrost do dużego i wtedy przelotne opady deszczu i burze z gradem. Temperatura maksymalna 29 st. C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą zachodniego. W trakcie ewentualnych burz porywy wiatru do 80 km/h. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami możliwe przelotne opady deszczu i zanikające burze. Temperatura minimalna 16 st. C. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz wiatr porywisty. We wtorek w stolicy umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i możliwe burze z gradem. Temperatura maksymalna 25 st. C. Wiatr słaby, zmienny. W trakcie ewentualnych burz porywy wiatru do 80 km/h.

Czytaj też: HydroALERT uruchomiony; serwis będzie prognozował niebezpieczne zjawiska

PAP/fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2023