Talk icon

Informacje

30-08-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 30 i 31 sierpnia

Prognoza pogody

Przygotowana przez IMGW prognoza pogody wskazuje, że wtorek oraz środa będą chłodne i pochmurne. Miejscami wystąpią opady deszczu i burze.

Jak informuje IMGW, Wschodnia Europa jest pod wpływem niżu znad Rosji, na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtuje rozległy wyż z centrum nad Morzem Norweskim. Północno-wschodnia część Polski jest na skraju zatoki związanej z niżem nad Rosją, pozostałe regiony obejmuje klin wspomnianego wcześniej wyżu. Z północnego zachodu napływa chłodniejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie rosło.

Szczegółowa prognoza pogody na wtorek

We wtorek w kraju będzie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu, na północy kraju możliwe burze. Prognoza pogody wskazuje, że wysokość opadów w czasie burz wyniesie do około 10 mm. Temperatura maksymalna od 20 st. C do 25 st. C, nad morzem i w rejonach podgórskich około 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie oraz w czasie burz porywisty, północno-zachodni i północny.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Na północy i wschodzie miejscami wystąpią przelotne opady deszczu. W rejonach podgórskich prognoza pogody przewiduje utworzenie się mgły ograniczającej widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 8 st. C do 13 st. C, nad morzem około 15 st. C, chłodniej będzie w rejonach podgórskich Karpat i na Podlasiu, około 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu Gdańskim miejscami porywisty, z kierunków północnych.

Prognoza pogody

Środa będzie pochmurna i deszczowa

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Na Pomorzu, Warmii i Mazurach wystąpią przelotne opady deszczu oraz lokalne burze; przelotne opady deszczu wystąpią także na Kujawach i południu kraju. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 10 mm. Prognoza pogody wskazuje, że temperatura maksymalna wahać się będzie od 19 st. C do 23 st. C; w rejonach podgórskich od 15 st. C do 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy okresami porywisty, północny i północno-wschodni.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W nocy prognoza pogody przewiduje zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Możliwy przelotny opad deszczu. Temperatura minimalna 13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

W środę w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny.

Czytaj też: Złe wiadomości od IMGW: Przed nami chłody tydzień

PAP/fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2023