Talk icon

Informacje

03-09-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 3 i 4 sierpnia

Prognoza pogody

Przygotowana przez IMGW prognoza pogody wskazuje, że sobota i niedziela będą umiarkowanie pochmurne. Lokalnie wystąpią opady deszczu i burze.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że klin wyżu znad Morza Norweskiego będzie się rozciągał od Skandynawii przez środkową i częściowo wschodnią Europę po Adriatyk i południowe krańce Włoch. Resztę kontynentu obejmą niże z ośrodkami nad Rosją, Morzem Czarnym oraz Irlandią. Północ Polski pozostanie w chłodnym powietrzu pochodzenia arktycznego, nad południe zacznie napływać z południowego wschodu nieco cieplejsza masa powietrza. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i nie będzie się zmieniać.

Szczegółowa prognoza pogody na sobotę 

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane jedynie na północy miejscami duże i możliwe słabe przelotne opady deszczu. Prognoza pogody wskazuję, że temperatura maksymalna w dzień wahać się będzie od 19 do 22 st. C, chłodniej w obszarach podgórskich i na krańcach północnych kraju: od 16 do 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na południowym zachodzie wzrastające do dużego i tam miejscami opady deszczu. Temperatura minimalna w nocy od 4 st. C na północnym wschodzie i w kotlinach podkarpackich do 13 st. C na południowym zachodzie i nad morzem. Prognoza pogody wskazuje, że wiatr słaby będzie, wschodni i północno-wschodni, jedynie na północnym wschodzie kraju północny.

Prognoza pogody

Niedziela będzie pochmurna i deszczowa

W niedzielę zachmurzenie przeważnie umiarkowane, na południowym zachodzie i północy miejscami duże i tam możliwe słabe opady deszczu. W Sudetach prognoza pogody przewiduje również burze. Temperatura maksymalna w dzień od 19 do 21 st. C, chłodniej na obszarach podgórskich i na krańcach północnych kraju: od 16 do 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, z kierunków wschodnich.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie małe okresami umiarkowane. Temperatura maksymalna 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 9 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. W niedzielę prognoza pogody przewiduje zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 23 st. C. Wiatr na ogół słaby, z kierunków wschodnich.

Czytaj też: IMGW ostrzega przed ekstremalnie wysokim zagrożeniem pożarowym

PAP/fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2023