Talk icon

Informacje

28-04-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 28 i 29 kwietnia

Prognoza pogody

Prognoza pogody na najbliższe dni jest umiarkowanie optymistyczna. Prognozowane jest zachmurzenie oraz przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazał, że niemal nad całą Europą będzie zalegał rozległy układ wysokiego ciśnienia z centrami nad Wyspami Brytyjskimi, Wyspami Karaibskimi i Bałtykiem. Jedynie nad południową Skandynawią pogodę będzie kształtowała zatoka niżu z frontem atmosferycznym. Polska będzie w zasięgu wyżu znad Wysp Brytyjskich, jedynie na krańcach południowych zaznaczy się wpływ chłodnego frontu atmosferycznego. Z północy napłynie powietrze pochodzenia arktycznego. Ciśnienie będzie wzrastać. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie się wahać.

Prognoza pogody na czwartek

Przygotowana przez IMGW prognoza pogody wskazuje, że w czwartek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, przejściowo miejscami wzrastające do dużego ze słabymi przelotnymi opadami deszczu. Początkowo na północnym wschodzie możliwe opady deszczu ze śniegiem. Wysoko w górach opady śniegu lub śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna od 9 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, około 14 stopni w centrum do 17 stopni miejscami na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. Wysoko w górach wiatr porywisty.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane jedynie początkowo i ponownie nad ranem miejscami na wschodzie zachmurzenie duże i tam przelotne opady deszczu. Nad ranem lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Prognoza pogody przewiduje, że  temperatura minimalna będzie wahać się od 0 do 5 stopni Celsjusza. Chłodniej jedynie na północnym wschodzie oraz w rejonach podgórskich Karpat około -1 stopnia. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, jedynie na wschodzie oraz lokalnie na wybrzeżu południowy.

Prognoza pogody

W piątek prognozowane utrzymanie się pogody

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane przejściowo miejscami wzrastające do dużego. Na wschodzie słabe przelotne opady deszczu. Wysoko w Tatrach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 10 stopni na Półwyspie Helskim, około 15 stopni w centrum do 18 stopni miejscami na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-zachodni i północny. Wysoko w Tatrach wiatr porywisty.

Prognoza pogody przewiduje w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 12 stopni. Wiatr słaby, zmienny.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 4 stopnie. Wiatr słaby, przeważnie z kierunków południowych.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 14 stopni. Wiatr słaby, północno-zachodni.

Czytaj też: IMGW wydało ostrzeżenie przed nocnymi przymrozkami

PAP/fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2023