Talk icon

Informacje

27-08-2022

Autor: Świat Rolnika

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 27 i 28 sierpnia

prognoza pogody

Prognoza pogody IMGW przewiduje zachmurzenie w całej Polsce. Miejscami pojawią się przelotne opady deszczu. Utrzymają się wysokie temperatury.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa Południowa i Centralna są w obszarze obniżonego ciśnienia. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują wyże. Polska pozostaje w słabogradientowym obszarze obniżonego ciśnienia, w upalnym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego. Wzdłuż zachodniej granicy kraju będzie przebiegała strefa zbieżności.

Prognoza pogody na 27 sierpnia

W sobotę w Polsce zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie okresami duże. Na zachodzie i południowym zachodzie, a po południu lokalnie w Tatrach, przelotne opady deszczu i możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm, w Sudetach miejscami do 30 mm. Temperatura maksymalna od 25 st. C, 27 st. C na zachodzie do 33 st. C na wschodzie; nad morzem i w górach około 24 st. C. Prognoza pogody przewiduje wiatr na ogół słaby, przeważnie południowo-wschodni, po południu na krańcach zachodnich skręcający na południowy i południowo-zachodni a na wybrzeżu zachodnim na północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, na południowym zachodzie i zachodzie okresami duże z przelotnymi opadami deszczu oraz lokalnymi burzami. Na zachodzie prognozowana wysokość opadów podczas burz do 15 mm. Temperatura minimalna od 14 st. C do 18 st. C, na Półwyspie Helskim około 20 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni, na południowym zachodzie i zachodzie z kierunków zachodnich, na wybrzeżu skręcający na północno-zachodni. W czasie burz porywy do 60 km/h.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie początkowo małe, stopniowo wzrastające do umiarkowanego. Temperatura maksymalna 32 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 16 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

prognoza pogody

Prognoza pogody na 28 sierpnia 

W niedzielę w dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, na północy i w centrum, po południu również na wschodzie i południu kraju burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz od 20 mm do 30 mm. Temperatura maksymalna od 21 st. C, 23 st. C na zachodzie i południu do 30 st. C na wschodzie, nad morzem około 20 st. C. Prognoza pogody przewiduje wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni, jedynie na wschodzie początkowo z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temperatura maksymalna 30 st. C. Wiatr słaby, w czasie burz porywisty, południowo-zachodni. Porywy wiatru do około 70 km/h.

Czytaj też: Synoptyk IMGW: Upały kończą się ten w weekend. Co nas czeka?

PAP/fot. pixabay

swiatrolnika.info 2022