Talk icon

Informacje

26-05-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 26 i 27 maja

Prognoza pogody

Przygotowana prognoza pogody na najbliższe dni jest umiarkowanie optymistyczna. Będzie ciepło, lecz wystąpią również opady atmosferyczne.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa Północna pozostawać będzie w zasięgu układów niżowych i związanych z nimi frontów atmosferycznych. Nad Europą Południową dominował będzie wyż z centrum głównym nad Atlantykiem. Polska będzie na skraju niżu znad Morza Norweskiego i Skandynawii, z zachodu na wschód przemieści się chłodny front atmosferyczny. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i po niewielkich wahaniach zacznie spadać.

Szczegółowa prognoza pogody na czwartek

Przygotowana przez IMGW prognoza pogody przewiduje, że w czwartek w ciągu dnia w Polsce będzie zachmurzenie umiarkowane i duże, rano i wieczorem miejscami również małe. Miejscami przelotne opady deszczu, na północy i północnym wschodzie możliwe burze.

Na Mazurach i Suwalszczyźnie prognozowana suma opadów lokalnie do 15 mm. Temperatura maksymalna od 17 stopni na północy i w obszarach podgórskich, około 20 st. C w centrum, do 23 stopni Celsjusza na południowym wschodzie. Chłodniej miejscami na Wybrzeżu, od 14 do 16 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, porywisty, na północy kraju w porywach do 65 km/h, a nad morzem dość silny i silny 35-50, w porywach do 80 km/h, zachodni, początkowo także południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 70 km/h.

W nocy prognoza pogody przewiduje zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami na południu i północnym wschodzie. Początkowo na wschodzie zanikające przelotne opady deszczu. Po północy postępujące od północnego zachodu do centrum kraju opady deszczu. Temperatura minimalna od 7 do 8 stopni na północnym wschodzie, około 11 st. C w centrum, do 13-15 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, na wybrzeżu w porywach początkowo do 60 km/h, zachodni i południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 70 km/h.

Prognoza pogody

Piątek będzie pochmurny z lokalnymi opadami deszczu

W piątek w Polsce będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, początkowo na południowym wschodzie, a po południu miejscami na północnym zachodzie i w centrum także rozpogodzenia. Prognoza pogody przewiduje przelotne opady deszczu, na północy i południowym wschodzie kraju miejscami także burze, lokalnie na północy możliwy opad krupy lodowej. Prognozowana suma opadów do 15 mm.

Temperatura maksymalna od 13 do 15 stopni Celsjusza na krańcach północnych, około 17 stopni w centrum, do 23 st. C na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach na północy i północnym wschodzie do 70 km/h, nad morzem okresami silny do 50 km/h, w porywach do 80 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 80 km/h, w Tatrach do 100 km/h.

W czwartek w Warszawie – jak wskazuje prognoza pogody IMGW – w ciągu dnia będzie zachmurzenie początkowo małe, stopniowo wzrastające do umiarkowanego i okresami dużego. Po południu przelotne opady deszczu i możliwa słaba burza. Temperatura maksymalna wyniesie 20 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 11 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby, południowo-zachodni.

W piątek w stolicy duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Suma opadów do około 10 mm. Temperatura maksymalna wyniesie 16 stopni Celsjusza. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich.

Czytaj też: Nasza wiedza na temat GMO i wpływu na zdrowie jest nadal niepełna

PAP/fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2023