Talk icon

Informacje

18-08-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 18 i 19 sierpnia

Prognoza pogody

Przygotowana przez IMGW prognoza pogody wskazuje, że w czwartek i piątek będą upalne. Lokalne prognozowane są opady deszczu oraz burze.

Jak informuje IMGW, północno-wschodnia Europa oraz krańce zachodnie są pod wpływem wyżów. Nad resztą kontynentu dominują niże z frontami atmosferycznymi. Polska będzie w słabogradientowym obszarze obniżonego ciśnienia. Pozostaniemy w ciepłym powietrzu kontynentalnym. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i nieznacznie będzie się wahać.

Szczegółowa prognoza pogody na czwartek

W czwartek w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie oraz Pomorzu wzrastające do dużego i tam miejscami przelotny deszcz, po południu lokalnie burza, z możliwym z gradem. W Tatrach możliwa burza. Prognoza pogody wskazuje, że wysokość opadów w czasie burz wyniesie od 15 mm do 25 mm. Temperatura maksymalna od 28 do 33 st. C, chłodniej nad morzem oraz w rejonach podgórskich, od 25 do 28 st. C. Wiatr słaby, po południu miejscami umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy do 80 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane jedynie na zachodzie oraz Pomorzu duże i tam miejscami przelotny deszcz lokalnie burza. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. W drugiej części nocy prognoza pogody przewiduje miejscami w kotlinach karpackich wystąpienie mgły ograniczającej widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od 16 do 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich, na zachodzie stopniowo skręcający na zachodni. W czasie burz porywy do około 70 km/h.

Prognoza pogody

Piątek będzie pochmurny i upalny

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże jedynie początkowo na wschodzie małe. W pasie od Pomorza, przez Kujawy i Wielkopolskę po Śląsk i Podkarpacie przelotne opady deszczu i burze z gradem. Prognoza pogody przewiduje, że wysokość opadów w czasie burz wyniesie około 20 mm. Temperatura maksymalna od 29 do 34 st. C, chłodniej nad morzem oraz w rejonach podgórskich, od 25 do 29 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym zachodzie porywisty, południowo-wschodni i południowy, jedynie na zachodzie zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy do 85 km/h.

W czwartek prognoza pogody wskazuje, że w Warszawie zachmurzenie będzie przeważnie małe. Temperatura maksymalna 31 st. C. Wiatr słaby, zmienny. W nocy pogodnie. Temperatura minimalna 20 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W dzień zachmurzenie małe okresami umiarkowane. Temperatura maksymalna 33 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany i chwilami porywisty, południowo-wschodni.

Czytaj też: IMGW radzi, w jaki sposób możemy chronić się przed upałami

PAP/fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2022