Talk icon

Informacje

16-06-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 16 i 17 czerwca

Prognoza pogody

Przygotowana przez IMGW prognoza pogody wskazuje, że najbliższe dwa dni będą pochmurne. Miejscami wystąpią opady deszczu oraz burze z gradem.

Europa Północna i wschodnia będą w zasięgu układów niżowych z frontami atmosferycznymi. Pozostały obszar kontynentu znajdzie się pod wpływem słabego wyżu z centrum nad Wyspami Brytyjskimi. Polska będzie w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia i nadal pozostanie w tym samym powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i zacznie wzrastać.

Szczegółowa prognoza pogody na Boże Ciało

W czwartek zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami duże z przelotnymi opadami deszczu. Na północnym wschodzie oraz w południowej połowie kraju prognoza pogody przewiduje wystąpienie burz, miejscami z gradem. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 35 mm. Temperatura maksymalna od 20 st. C miejscami na północy, 27 st. C na pozostałym obszarze, cieplej na Opolszczyźnie do 28 st. C, chłodniej nad samym morzem około 18 st. C. Wiatr słaby, na północy okresami umiarkowany, z kierunków zachodnich. W górach porywy wiatru do 60 km/h. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie i południu duże. Miejscami przelotne opady deszczu, głównie we wschodniej części kraju. Miejscami na wschodzie i południu burze, lokalnie z gradem. Przygotowana prognoza pogody wskazuje, że wysokość opadów podczas burz wyniesie do 20 mm. Nad ranem silne zamglenia i lokalne krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 7 st. C do 12 st. C, nad morzem 13 st. C, 14 st. C, a na południowym wschodzie do 15 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W górach porywy wiatru do 60 km/h. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h.

Prognoza pogody

Piątek będzie pochmurny z opadami deszczu i burzami

W piątek zachmurzenie umiarkowane okresami duże. W centrum i we wschodniej połowie kraju przelotne opady deszczu. Na wschodzie prognoza pogody przewiduje wystąpienie miejscowych burz. Temperatura maksymalna od 19 st. C do 24 st. C, chłodniej nad samym morzem 18 st. C, a na Podhalu 17 st. C, cieplej na krańcach zachodnich do 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, północno-zachodni i zachodni. W górach porywy wiatru do 60 km/h.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie przeważnie umiarkowane okresami wzrastające do dużego i możliwe przelotne opady deszczu oraz burze. Temperatura maksymalna 24 st. C. Wiatr na ogół słaby, początkowo południowy i południowo-zachodni, później z kierunków zmieniających się. W trakcie burz porywy do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Prognoza pogody IMGW przewiduje przelotne opady deszczu i burze. Temperatura minimalna 12 st. st. C. Wiatr słaby, początkowo zmienny, później północno-zachodni i północny. W trakcie burz porywy do 65 km/h.

W Warszawie w piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza po południu. Możliwe przelotne opady deszczu oraz słabe burze. Temperatura maksymalna 21 st. C. Wiatr początkowo słaby, stopniowo wzmagający się do umiarkowanego, północno-zachodni. W trakcie burz wiatr porywisty.

Czytaj też: IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na długi świąteczny weekend

PAP/fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2023