Talk icon

Informacje

14-05-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 14 i 15 maja

prognoza pogody

Prognoza pogody na najbliższe dwa dni jest umiarkowanie optymistyczna. W dzień będzie ciepło, lecz niebo będzie pochmurne i wystąpią lokalne opady deszczu.

Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa centralna i środkowa będą pod wpływem rozległego wyżu z centrum w rejonie Kanału La Manche. Pozostały obszar kontynentu będzie w zasięgu niżów z ośrodkami w rejonie Islandii, Skandynawii, północno-zachodniej Rosji oraz Morza Czarnego wraz z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie w obszarze słabego klina wyżu znad zachodniej Europy, tylko na północy i północnym wschodzie kraju zaznaczy się wpływ zatoki niżowej, związanej z niżem znad Skandynawii. Będzie napływać powietrze polarne morskie, chłodniejsze na północy kraju. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie rosnąć.

Szczegółowa prognoza pogody na sobotę

Przygotowana przez IMGW prognoza pogody przewiduje, że w sobotę w Polsce będzie na północy i północnym wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna wyniesie od 13-16 stopni Celsjusza na krańcach północnych, około 20 stopni w centrum, do 23 st. C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach miejscami do 55 km/h, na północy kraju okresami dość silny w porywach do 60 km/h, nad morzem do 65 km/h, zachodni i północno-zachodni. 

W nocy zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, tylko na północnym wschodzie okresami duże i tam początkowo możliwe przelotne opady deszczu. Prognoza pogody przewiduje, że w kotlinach sudeckich lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Temperatura minimalna 5-9 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem w porywach do 55 km/h, zachodni i północno-zachodni.

Prognoza pogody

W niedziele prognozowana poprawa pogody

W niedzielę w Polsce zachmurzenie małe i umiarkowane, na północnym wschodzie okresami duże i tam możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 13 do 16 st. C na krańcach północnych, około 20 stopni w centrum, do 23 st. C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie i północy okresami porywisty, północno-zachodni.

Prognoza pogody przygotowana przez IMGW przewiduje, że w sobotę w stolicy zachmurzenie początkowo małe i umiarkowane, stopniowo wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna około 19 stopni Celsjusza. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i w porywach do 55 km/h, północno-zachodni i zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 8 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 19 stopni Celsjusza. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni.

Czytaj też: Nasiona przechowywane przez ponad 100 lat dały zadziwiający efekt

PAP/fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2023