O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

14-07-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 14 i 15 lipca

Prognoza pogody

Przygotowana przez IMGW prognoza pogody wskazuje, że w ciągu najbliższych dwóch dni będzie pochmurno, z przelotnymi opadami deszczu. Możliwe są również burze.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, północ, wschód, a także częściowo centrum Europy znajdzie się w zasięgu niżów oraz związanych z nimi układów frontów atmosferycznych; pozostały obszar kontynentu będzie pod wpływem rozległych wyżów. Polska będzie na skraju niżu znad Zatoki Botnickiej, jedynie nad krańce południowo-zachodnie sięgnie klin wyżu z centrum nad Atlantykiem. Z północnego zachodu na południowy wschód przemieści się chłodny front atmosferyczny. Przed frontem napłynie ciepłe, a za frontem ponownie chłodniejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie nieznacznie rosnąć.

Szczegółowa prognoza pogody na czwartek

W czwartek zachmurzenie umiarkowane okresami duże. Miejscami na północy oraz południu przelotne opady deszczu, na południu miejscami też burze. W czasie burz opady deszczu do 15 mm. Prognoza pogody IMGW wskazuje, że temperatura maksymalna będzie się wahać od 19 do 20 stopni Celsjusza na północy, około 24 stopni w centrum do 27,28 stopni na południu. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, nad morzem dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy do 65 km/h. W Tatrach porywy wiatru do 65 km/h, w Sudetach do 70 km/h.

W nocy na północnym wschodzie zachmurzenie małe, na pozostałym obszarze umiarkowane i okresami duże. Przelotny deszcz na północy oraz południu, na południu lokalnie możliwe też burze. Prognoza pogody wskazuje, że na wschodzie prognozowana suma opadów wyniesie od 15 mm do 25 mm. Temperatura minimalna od 8,9 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, od 11 do 14 stopni na przeważającym obszarze kraju do 15 stopni miejscami na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, porywisty, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h. W Tatrach porywy wiatru do 60 km/h, w Sudetach do 70 km/h.

Prognoza pogody

Piątek będzie pochmurny z przelotnymi opadami deszczu

W piątek zachmurzenie umiarkowane okresami duże. Miejscami prognoza pogody przewiduje słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17,19 stopni na północy, około 21 stopni w centrum do 23,24 stopni na południu. Wiatr będzie umiarkowany i porywisty, nad morzem dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni.

W czwartek, w Warszawie zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 24 stopnie Celsjusza. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.

W nocy prognoza pogody wskazuje, że zachmurzenie będzie umiarkowane. Temperatura minimalna 12 stopni. Wiatr słaby, zachodni.

W piątek, w stolicy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 21 stopni. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

Czytaj też: IMGW wydało ostrzeżenie najwyższego stopnia przed deszczem i wiatrem

PAP/fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2023