Talk icon

Informacje

12-08-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 12 i 13 sierpnia

Prognoza pogody

Przygotowana przez IMGW prognoza pogody wskazuje, że piątek i sobota będą pochmurne. Lokalnie wystąpią opady deszczu oraz burze.

IMGW informuje, że Europa Północna i południowo-wschodnia pozostaną pod wpływem niżów wraz z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będzie rozległy wyż rozciągający się od zachodniej Rosji po Wyspy Brytyjskie. Polska będzie w jego zasięgu, jedynie na południu kraju zaznaczy się wpływ górnego ośrodka niżowego znad Austrii. Pozostaniemy w ciepłym powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie powoli spadać.

Szczegółowa prognoza pogody na piątek

W piątek na terenie kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, tylko na krańcach wschodnich duże. W południowo-wschodniej połowie kraju przelotne opady deszczu, a lokalnie także burze. Prognoza pogody przewiduje, że wysokość opadów w czasie burz wyniesie do 15 mm. Temperatura maksymalna na północy kraju od 27 st. C do 31 st. C, w strefie nadmorskiej i na pozostałym obszarze od 21 st. C do 26 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h. 

W nocy zachmurzenie umiarkowane, ale miejscami na południu i wschodzie duże. W południowo-wschodniej połowie kraju przelotne opady deszczu i lokalnie burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz od 10 mm do 15 mm. Prognoza pogody wskazuje, że temperatura wahać się będzie od 13 st. C do 18 st. C; w rejonach podgórskich Sudetów od 9 st. C do 12 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

Prognoza pogody

Sobota będzie pochmurna z opadami i burzami

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu oraz na południu i w centrum z burzami. Prognoza pogody wskazuje, że w czasie burz wysokość opadów wahać się będzie od 10 mm do 15 mm. Temperatura maksymalna od 20 st. C w rejonach podgórskich Karpat, około 25 st. C na południu i wschodzie kraju, do 30 st. C na Pomorzu, Kujawach i w Wielkopolsce. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

W Warszawie w piątek prognoza pogody przewiduje zachmurzenie umiarkowane okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 27 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

W nocy zachmurzenie na ogół umiarkowane. Możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 16 st. C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. W sobotę zachmurzenie umiarkowane okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 28 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

Czytaj też: IMGW radzi, w jaki sposób możemy chronić się przed upałami

PAP/fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2023